31.05.2018
Maturitní zkoušky - třída APs4.
28.05.2018
Zkoušky na vysokozdvižný vozík - Os3.
31.05.2018
Maturitní zkoušky - třída APs4.
29.05.2018
Pedagogická rada pro žáky 3. ročníků učebních oborů
29.05.2018
Projektový den pro MŠ Palánek
13.06.2018
Ředitelské volno vyhlášené v souladu s § 2 odst. 5 vyhlášky č. 16/2005 Sb., o organizaci školního roku

Moravské kolo soutěže odborných dovedností Klempířů a Pokrývačů

Odborné soutěže mladých klempířů a pokrývačů se již několikátým rokem konají pod záštitou Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR na naší škole. Po slavnostním zahájení v aule dílenské víceúčelové haly se soutěžící odebrali do učeben k vypracování testu teoretických znalostí. Hned poté se přesunuli na dílny a pustili se do plnění soutěžního úkolu. Z každé školy přijeli dva zástupci, kteří soutěžili jako družstvo.

Soutěžním úkolem klempířů byla výroba šestidílného horního kolena, kuželového kotlíku a moravského podokapního žlabu s čelem a bočním hrdlem. Na maketce střechy pak měli provést spojení závětrné lišty v hřebenu. Hodnotící komise složená ze zástupců klempířských firem a Cechu KPT ČR se zaměřila především na dodržení technologického postupu, řemeslnou zručnost, kvalitu odvedené práce, funkčnost výrobku nebo provedené montáže, estetický vzhled, provedení ohybů, drážek, spojů apod., dodržení časového limitu, kompletnost pracovního úkolu, vybavenost žáka (oděv, obuv, nářadí) a v neposlední řadě na dodržení BOZ při práci a čistotu pracoviště. Poměřit své síly přijeli do Vyškova kluci ze středních škol Brno-Bosonohy, Havířov-Šumbark, Břeclavi a Valašského Meziříčí. První místo obsadila SPŠ stavební Valašské Meziříčí, naši kluci Ondřej Mišák a Marián Witosz se umístili na místě třetím.

Pokrývači pokládali na maketě střechy difúzní fólii, následně připevňovali okapový plech, závětrné lišty a úžlabí. Po zalaťování a pokládce střešní krytiny zabudovali okno umístěné v ploše střechy. Hodnotícími kritérii bylo stejně jako u klempířů dodržení technologického postupu, kvalita odvedené práce, funkčnost atd. Místní hoši Robin Nevida a Zdeněk Švec obsadili druhé místo, prvenství si odváželi soutěžící z Opavy.

Věříme, že všichni soutěžící z Vyškova odjížděli s pocitem dobře odvedené práce a již teď se těšíme na setkání v příštím roce.

Fotogalerie zde, více fotek na našem Facebooku...