video prezentace školyfacebook

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Vyškov, příspěvková organizace

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

informační systém rozvrhy suplování

Střední odborná škola
a Střední odborné učiliště Vyškov,
příspěvková organizace

Sochorova 552/15, 68201 Vyškov
tel.: 517 348 866
tel.: 517 346 086
e-mail: info@sos-vyskov.cz

Prezentace SOŠ a SOU Vyškov
Prezentace PolyGram

Kalendář akcí
22.01.2019
Klasifikační pedagogická porada za I. pololetí školního roku 2018/2019
31.01.2019
Vydávání vysvědčení za I. pololetí
01.02.2019
Pololetní prázdniny
11.02.2019 - 17.02.2019
Jarní prázdniny
18.04.2019
Velikonoční prázdniny
25.04.2019
TŘÍDNÍ SCHŮZKY S RODIČI
Jihomoravský kraj
OPVK
ERASMUS+
UNIV2 kraje
NZZ

AKTUÁLNĚ

07.03.2018

Moravské kolo soutěže odborných dovedností Klempířů a Pokrývačů

Odborné soutěže mladých klempířů a pokrývačů se již několikátým rokem konají pod záštitou Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR na naší škole. Po slavnostním zahájení v aule dílenské víceúčelové haly se soutěžící odebrali do učeben k vypracování testu teoretických znalostí. Hned poté se přesunuli na dílny a pustili se do plnění soutěžního úkolu. Z každé školy přijeli dva zástupci, kteří soutěžili jako družstvo.

Soutěžním úkolem klempířů byla výroba šestidílného horního kolena, kuželového kotlíku a moravského podokapního žlabu s čelem a bočním hrdlem. Na maketce střechy pak měli provést spojení závětrné lišty v hřebenu. Hodnotící komise složená ze zástupců klempířských firem a Cechu KPT ČR se zaměřila především na dodržení technologického postupu, řemeslnou zručnost, kvalitu odvedené práce, funkčnost výrobku nebo provedené montáže, estetický vzhled, provedení ohybů, drážek, spojů apod., dodržení časového limitu, kompletnost pracovního úkolu, vybavenost žáka (oděv, obuv, nářadí) a v neposlední řadě na dodržení BOZ při práci a čistotu pracoviště. Poměřit své síly přijeli do Vyškova kluci ze středních škol Brno-Bosonohy, Havířov-Šumbark, Břeclavi a Valašského Meziříčí. První místo obsadila SPŠ stavební Valašské Meziříčí, naši kluci Ondřej Mišák a Marián Witosz se umístili na místě třetím.

Pokrývači pokládali na maketě střechy difúzní fólii, následně připevňovali okapový plech, závětrné lišty a úžlabí. Po zalaťování a pokládce střešní krytiny zabudovali okno umístěné v ploše střechy. Hodnotícími kritérii bylo stejně jako u klempířů dodržení technologického postupu, kvalita odvedené práce, funkčnost atd. Místní hoši Robin Nevida a Zdeněk Švec obsadili druhé místo, prvenství si odváželi soutěžící z Opavy.

Věříme, že všichni soutěžící z Vyškova odjížděli s pocitem dobře odvedené práce a již teď se těšíme na setkání v příštím roce.

Fotogalerie zde, více fotek na našem Facebooku...

© SOŠ a SOU Vyškov 2015