28.05.2019
Klasifikační pedagogická porada pro 3. ročníky UO
27.05.2019 - 28.05.2019
Profilová a společná ústní maturitní zkouška Ag4.
29.05.2019
Profilová a společná ústní maturitní zkouška Ns2.
31.05.2019
Vydávání vysvědčení 3. ročníkům UO

Výsledky práce školy v projektu „Centrum odborné přípravy pro strojírenství“

Jedním z cílů projektu „Centrum odborné přípravy pro strojírenství“, do kterého je zapojena i naše škola, je přispět k rozvoji odborné přípravy studentů a učňů vzájemným sdílením výukových i personálních kapacit mezi jednotlivými vzdělávacími institucemi regionu.

V rámci tohoto projektu absolvovali dne 7. 6. 2018 studenti Střední školy Strážnice v prostorách víceúčelové haly naší školy odbornou přípravu zaměřenou na využití moderních technologií v oblasti dělících a tvářecích CNC strojů (více viz článek na tomto webu ze dne 21. 6. 2018).

Svůj názor na splnění cílů tohoto zaměstnání vyjádřila písemně paní zástupkyně ředitelky pro teoretické vyučování Střední školy Strážnice Ing. Lenka Příborská, která ve svém dopise zaslané naší škole uvádí:

„Úvodem mi dovolte moc poděkovat vedení školy i zaměstnancům za možnost návštěvy Vaší školy a seznámení našich žáků s obsluhou Laseru a Ohraňovacího lisu. Žáci byli velmi spokojeni, líbil se jim přístup pana učitele a kladně hodnotili organizaci. Budeme rádi, když naše spolupráce bude pokračovat i v dalších letech.“

Součástí jejího dopisu bylo i následné zhodnocení uvedeného zaměstnání panem učitelem Janem Svobodou ze Střední školy Strážnice:

Jako dozor na této jednodenní výuce velmi kladně hodnotím přístup vyučujícího. Myslím, že jeho teoretická část, výklad a předvedení činnosti jednotlivých strojních zařízení bylo na vysoké úrovni. Žáci měli možnost se podílet, osahat si například ovládání strojů nebo seřizování před spuštěním, výměnu pracovních části, což prováděli se zájmem. Celý den hodnotíme jako dobře organizovaný, v příjemné atmosféře a pěkném prostředí. Děkujeme.“

Poděkování samozřejmě patří i studentům 3. ročníku oboru strojírenství SOŠ a SOU Vyškov Martinu Hanákovi, Adamu Kapounkovi a Petru Klimkovi, kteří v pozici instruktorů výcviku řídili odbornou přípravu pro strážnické studenty na doplňkových pracovištích Programování, Gravírování a Rozvoje prostorové představivosti.