video prezentace školyfacebook

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Vyškov, příspěvková organizace

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

informační systém rozvrhy suplování

Střední odborná škola
a Střední odborné učiliště Vyškov,
příspěvková organizace

Sochorova 552/15, 68201 Vyškov
tel.: 517 348 866
tel.: 517 346 086
e-mail: info@sos-vyskov.cz

Prezentace SOŠ a SOU Vyškov
Prezentace PolyGram

Kalendář akcí
28.05.2019
Klasifikační pedagogická porada pro 3. ročníky UO
27.05.2019 - 28.05.2019
Profilová a společná ústní maturitní zkouška Ag4.
29.05.2019
Profilová a společná ústní maturitní zkouška Ns2.
31.05.2019
Vydávání vysvědčení 3. ročníkům UO
Jihomoravský kraj
OPVK
ERASMUS+
UNIV2 kraje
NZZ

AKTUÁLNĚ

11.03.2019

Úvod do světa dělících a tvářecích CNC strojů

Po úspěšném zahájení působení naší školy v projektu Centrum odborného vzdělávání pro strojírenství (více viz články na tomto webu ze dne 4. 10. a 21. 6. 2018) pokračujeme v nastaveném trendu i v tomto školním roce. Dne 19. 2. 2019 v rámci tohoto projektu absolvovali studenti z ISŠ Hodonín v prostorách víceúčelové haly naší školy odbornou přípravu na téma Úvod do světa dělících a tvářecích CNC strojů.

Uvedené téma nabízíme ostatním středním školám našeho regionu v rámci sdílení výukových kapacit jako jednodenní výukový blok v plném rozsahu personálně i materiálně zabezpečený z kapacit SOŠ a SOU Vyškov.

Požádali jsme paní ředitelku ISŠ Hodonín o feedback, abychom zjistili, zda školení splnilo její očekávání, popřípadě zda by bylo vhodné něco na organizaci nebo obsahu školení pozměnit. Záměrem je získané informace využít pro zkvalitnění dalších obdobných školení, která připravujeme pro ostatní odborné školy. Paní ředitelka ISŠ Hodonín Mgr. Eva Schmidová nám napsala: „Vážený pane řediteli, děkuji za umožnění praktické výuky v prostorách Vaší víceúčelové haly. Naši žáci i jejich doprovod byli moc spokojení. Rádi bychom podobnou akci zopakovali i v dalším školním roce. Provedli jsme dotazníkové šetření mezi účastníky výuky na Vašem pracovišti a zjistili jsme následující skutečnosti: Žáci velmi ocenili rozdělení do menších skupin a možnost prostřídání se na jednotlivých pracovištích. Líbila se jim příležitost zhotovit si gravírováním dle vlastní fantazie svoji originální „ozdobu“ do výrobku ze skla, před tím vyřezaným na CNC Vodním paprsku. Cenným suvenýrem byl pro ně i výrobek vlka vypálený v rámci této výuky pomocí CNC Laseru a následně žáky vlastnoručně ohraněný na CNC Ohraňovacím lisu tak, aby mohl stát na poličce v jejích pokojích. Některým by se navíc i líbilo, pokud by si mohli odnést vlastní výrobek, který pod vedením instruktorů výcviku z řad studentů Vaší školy navrhli v průběhu této výuky v počítačovém programu Bysoft7. Ještě jednou děkuji za spolupráci a umožnění této akce. V dalším školním roce s námi určitě počítejte znovu!“

Výuka byla organizována tak, aby se studenti strojírenské odbornosti seznámili s moderními technologiemi využívanými na dělících a tvářecích CNC strojích a měli možnost si prakticky procvičit vybrané činnosti programátora a operátora Laseru, Vodního paprsku a Ohraňovacího lisu. Na pracovištích Programování, Gravírování a Rozvoje prostorové představivosti řídili výcvik v roli instruktorů studenti 2. ročníku oboru strojírenství SOŠ a SOU Vyškov Tomáš Kýz, Vojtěch Pina, Michal Fiala a Dominik Grepl. Naši studenti předávali hodonínským studentům vlastní odborné znalosti a současně získávali praktické zkušenosti z vedení podřízeného kolektivu. Svého úkolu se všichni zhostili na výtečnou a pan ředitel jim osobně dne 28. 2. 2019 poděkoval a předal ocenění.

© SOŠ a SOU Vyškov 2015