video prezentace školyfacebook

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Vyškov, příspěvková organizace

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

informační systém rozvrhy suplování

Střední odborná škola
a Střední odborné učiliště Vyškov,
příspěvková organizace

Sochorova 552/15, 68201 Vyškov
tel.: 517 348 866
tel.: 517 346 086
e-mail: info@sos-vyskov.cz

Prezentace SOŠ a SOU Vyškov
Prezentace PolyGram

Kalendář akcí
28.05.2019
Klasifikační pedagogická porada pro 3. ročníky UO
27.05.2019 - 28.05.2019
Profilová a společná ústní maturitní zkouška Ag4.
29.05.2019
Profilová a společná ústní maturitní zkouška Ns2.
31.05.2019
Vydávání vysvědčení 3. ročníkům UO
Jihomoravský kraj
OPVK
ERASMUS+
UNIV2 kraje
NZZ

AKTUÁLNĚ

14.03.2019

Umístění na prvních příčkách v soutěži KOVO Junior

Jako každý rok, tak i letos, jsme pořádali pod záštitou Cechu KOVO již 9. ročník soutěže odborných dovedností v oboru Obráběč kovů. Regionální kolo soutěže zařazené do přehlídky České ručičky se konalo dne 13. března 2019. Z celého Jihomoravského kraje se k nám sjeli soutěžící ze středních odborných škol – Znojma, Brna, Veselí nad Moravou, Boskovic, Moravského Krumlova a Břeclavi. Celkem své síly poměřilo 15 učňů.

Soutěžní úkoly byly rozděleny na tři části - část teoretickou formou testu, měření daných součástí a praktickou výrobu soutěžního kusu. Na celý průběh soutěže dohlíželi a soutěžící hodnotili zástupci firem – Ing. Martin Zbořil, Rostex Vyškov a pan Rostislav Musil, Dormer Pramet. Třetím členem poroty byl učitel odborného výcviku z Moravského Krumlova Mgr. Luděk Protivínský, který byl do této hodnotitelské komise vylosován.

V době samotné soutěže, kdy žáci pracovali na svých úkolech, jsme pro doprovodné osoby připravili exkurzi do spolupracující firmy LIKO-S ve Slavkově u Brna. Seznámili se s výrobním programem firmy, s budovou LIKO–Noe a také s nově rostoucí halou LIKO-Vo.

A to nejdůležitější, jak uspěli naši žáci? Můžeme se pochlubit! Vojtěch Varta, žák druhého ročníku obsadil první místo a Adam Soustružník, žák třetího ročníku obsadil místo druhé! Na třetím místě se umístil Radim Havránek z Boskovic. První a třetí soutěžící postupuje do celostátního kola, které se bude konat v Chomutově. Děkujeme chlapcům za vzornou reprezentaci a přejeme jim do dalšího kola mnoho úspěchů!

Fotogalerie.

© SOŠ a SOU Vyškov 2015