17.06.2019
19.06.2019
Závěrečné zkoušky ústní - Instalatér, Klempíř, Pokrývač, Zedník
19.06.2019 - 20.06.2019
Exkurze Jižní Morava - OSm1.
21.06.2019
Slavnostní předávání výučních listů na MěÚ Vyškov
28.06.2019
Vydávání vysvědčení
01.07.2019 - 31.08.2019
HLAVNÍ PRÁZDNINY

01.04.2019

Ocenění za dlouhodobou pedagogickou činnost

Jedenadvacet pedagogů převzalo ve čtvrtek 28. března při příležitosti Dne učitelů z rukou vedení vyškovské radnice pamětní medaile Jana Amose Komenského. Mezi oceněnými byl in memoriam i náš dlouholetý kolega Mgr. Peter Mindek.

Mgr. Peter Mindek pracoval na SOŠ a SOU Vyškov od roku 1981, tedy 37 let. Učit a vychovávat si vybral jako své životní poslání. Začínal jako učitel ruského jazyka, později působil především jako učitel tělesné výchovy. Řadu let vykonával funkci třídního učitele. Jeho spolupráce s žáky i rodiči byla příkladná. Žáci i rodiče si jej vážili a to byl předpoklad pro to, aby mohl u žáků ovlivňovat jejich žebříček životních hodnot v kladném směru. Pro své žáky byl mentorem i partnerem. Žáci v jeho třídách studovali odpovědně a s velmi dobrými výsledky. Mnozí z nich vystudovali a někteří ještě studují vysokou školu. Se svým třídním učitelem prožili ale i mnoho pěkných chvil na exkurzích, společenských akcích, turistických nebo lyžařských kurzech, které každoročně zabezpečoval.

Kromě výuky se pan Mindek věnoval i mimoškolní činnosti žáků v oblasti sportu. Pod jeho vedením získali žáci řadu ocenění a příkladně reprezentovali školu. V soutěžích se umísťovali většinou na prvních třech místech. Ať to byla kopaná, florbal, atletika, přespolní běh nebo další disciplíny. Pro pana Mindeka byl sport celoživotní láskou a vedl ke sportovním aktivitám i žáky. Mnozí z nich reprezentují Českou republiku ve špičkových klubech.

Každý rok připravoval pan Mindek i integraci žáků prvních ročníků, aby se seznámili a vstup na naši školu byl pro ně co nejsnazší. Pan Mindek byl jednoznačně pedagog na svém místě. Vytvářel pozitivní zázemí nejen pro žáky, ale i své kolegy, mezi kterými měl i spoustu přátel.

Byl osobností, která vychovala několik generací žáků. Náhlý odchod nás i jeho žáky velmi zasáhl. Budeme na něho vždy vzpomínat s úctou a láskou.