01.07.2019 - 31.08.2019
HLAVNÍ PRÁZDNINY

07.05.2019

Vyhráli jsme 1. a 3. místo v soutěži odborných dovedností

Již 19. ročník mezinárodní soutěže učňů stavebních oborů se konal dne 16. 4. 2019 v Kyjově. Cílem této soutěže bylo prezentovat dovednosti žáků a porovnat je se žáky ostatních škol. Soutěž se týkala žáků 2. a 3. ročníků učňovských oborů Pokrývač a Zedník. Naši školu reprezentovali v soutěži pokrývačů Marian Witosz a Zdeněk Švec a za zedníky byli vysláni Miroslav Brhel a Michal Hanáček (všichni žáci třetích ročníků).

Soutěž spočívala u obou oborů v praktické a teoretické části. Pokrývači měli za úkol položit krytinu FIGARO 11 na cvičné maketě střechy. Zedníci museli provést příčkové zdivo z pórobetonu dle dané dokumentace. Hodnotícími kritérii byly zejména kompletnost provedení, přesnost, dodržování bezpečnostních předpisů a také časový limit. Chlapci soutěžili jako družstvo a své odborné znalosti prokazovali také formou teoretického testu.

Soutěže pokrývačů se zúčastnily čtyři školy a v této konkurenci naši kluci vybojovali krásné 1. místo! Na stupních vítězů se umístili i naši zedníci, kteří si dovezli bronz.

Tímto výsledkem se ukazuje, že příprava našich žáků na budoucí povolání je na vysoké úrovni. Můžeme jen doufat, že se zájem o tato upadající řemesla zvedne a budeme moci vzdělávat a vychovávat další generace odborníků, po kterých je v současné době velmi vysoká poptávka na trhu práce.