video prezentace školyfacebook

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Vyškov, příspěvková organizace

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

informační systém rozvrhy suplování

Střední odborná škola
a Střední odborné učiliště Vyškov,
příspěvková organizace

Sochorova 552/15, 68201 Vyškov
tel.: 517 348 866
tel.: 517 346 086
e-mail: info@sos-vyskov.cz

Prezentace SOŠ a SOU Vyškov
Prezentace PolyGram

Kalendář akcí
17.02.2020 - 23.02.2020
Jarní prázdniny
27.02.2020
Stavební veletrh v Brně - třídy I1, IZ2, I3, Ps1, Ps2
27.02.2020
Analýza klimatu třídy EOS1.
Jihomoravský kraj
OPVK
ERASMUS+
UNIV2 kraje
NZZ

AKTUÁLNĚ

18.06.2019

Z Rakouska si dovezli zlato

Dne 14. června 2019 proběhla v dolnorakouském Zistersdorfu za účasti našich žáků mezinárodní soutěž instalatérů. Soutěže se každoročně zúčastňují žáci třetího ročníku, kteří se tak loučili se svým tříletým působením na naší škole. Letos jsme zkusili vyslat instalatéry navštěvující teprve druhý ročník. A vyplatilo se to :-).

Náplní soutěže bylo zhotovení výrobku z různých materiálů dle předloženého plánu. Úkol byl zaměřen hlavně na tepelné zpracování ocelového potrubí, to je ohýbání za tepla, svařování a práci s Cu potrubím (ohýbání za studena a pájení naměkko). Pro zpestření byla do sestavy přidána práce s Al-pex potrubím, u kterého se spoje lisují. Po závěrečné tlakové zkoušce se ukázala tzv. "Hodina pravdy".

Jan Sáňka a Pavel Kocman si nevedli vůbec špatně. Pavel na své první soutěži obsadil krásné, mnohdy neoblíbené čtvrté místo. Honza zužitkoval zkušenosti z předchozích soutěží a školní praxe. Podařilo se mu porazit brněnské rivaly, se kterými se utkává na mnoha instalatérských kolbištích a udělal nám velkou radost, když dokázal zvítězit a vystoupat na pomyslný vrchol.

Oba borci získali hodnotné ceny, jež mohou uplatnit v budoucí práci instalatéra. V zahraničí výborně reprezentovali nejen sami sebe, ale také naši školu a za to jim patří velký „DÍK“. Školní rok pomalu končí, tak hezké prožití prázdnin a budeme se na Vás v září těšit. Další soutěže už klepou na dveře :-).

Fotogalerie.

© SOŠ a SOU Vyškov 2015