17.02.2020 - 23.02.2020
27.02.2020
Stavební veletrh v Brně - třídy I1, IZ2, I3, Ps1, Ps2
27.02.2020
Analýza klimatu třídy EOS1.

24.09.2019

První místo v Krajské soutěži v orbě!

Ve dnech 18. – 19. září 2019 se konal již 15. ročník Krajské soutěže v orbě. Pod záštitou ministra zemědělství, hejtmana Jihomoravského kraje a Regionální agrární komory akci zorganizovala Střední odborná škola Znojmo. 37 soutěžících (z toho 8 děvčat) z České republiky, Slovenska, Rakouska, Maďarska a Polska se za mimořádné pozornosti celostátních médií (Česká televize, Nova, Seznam TV) pokusilo zorat traktorem s pluhem přidělený pozemek.

Šestičlenná porota pak hodnotila dodrženou hloubku, přímost brázd, sklad, návaznost jízd a celkový dojem. Naše škola připravila a vyslala do soutěže dva studenty 3. ročníku oboru Agropodnikání. Jan Rotrekl se i přes velkou snahu do horní poloviny pořadí neprobojoval, zato Tomáš Svoboda obsadil v kategorii hoši vynikající 1. místo!!!

V konkurenci 28 soutěžících stanul na stupni vítězů a odnesl si tak putovní pohár a hodnotné ceny. Zároveň se stal vítězem v orbě států tzv. Visegrádské čtyřky a získal pohár od hejtmana JMK. Tento mimořádný úspěch chlapci podpořili i vzornou reprezentací v doprovodném programu, který byl součástí akce.

Po loňském vítězství Pavla Houště na soutěži O bramborový květ Vysočiny tak dali o sobě a naší škole znovu vědět, za což jim patří velké poděkování.

Fotogalerie.