video prezentace školyfacebook

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Vyškov, příspěvková organizace

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

informační systém rozvrhy suplování

Střední odborná škola
a Střední odborné učiliště Vyškov,
příspěvková organizace

Sochorova 552/15, 68201 Vyškov
tel.: 517 348 866
tel.: 517 346 086
e-mail: info@sos-vyskov.cz

Prezentace SOŠ a SOU Vyškov
Prezentace PolyGram

Kalendář akcí
17.02.2020 - 23.02.2020
Jarní prázdniny
27.02.2020
Stavební veletrh v Brně - třídy I1, IZ2, I3, Ps1, Ps2
27.02.2020
Analýza klimatu třídy EOS1.
Jihomoravský kraj
OPVK
ERASMUS+
UNIV2 kraje
NZZ

AKTUÁLNĚ

30.09.2019

Sochorka Cup

Za slunečného počasí a v přátelské atmosféře se 19. 9. 2019 konal 2. ročník mezinárodního futsalového turnaje Sochorka Cup. Naše škola pořádala další ročník tohoto turnaje, především k navázání nových vztahů a posílení stávajících vazeb, které si během let vybudovala se všemi zúčastněnými týmy.

Pomocí sportu se snažíme zpříjemnit žákům nejen studium na naší škole, ale také ukázat, jaké mají možnosti, které nepřímo se sportem souvisí (viz. výroba medailí, pohárů, cen a další organizační zabezpečení, které jsou pro pořádání turnaje nezbytné). Naše pozvání přijali zástupci z Rakouska (Ziestersdorf), Maďarska (Székesfehérvár), Slovenska (Michalovce) a také školy z našeho okresu (Gymnázium Bučovice, Gymnázium Vyškov, ISŠ Slavkov u Brna).

Turnaj byl rozlosován do dvou skupin, kde první a druhý ze skupiny postupoval do semifinále. Ve skupině A se mezi sebou utkali Székesfehérvár, ISŠ, Bučovice a Michalovce. Ve skupině B proti sobě odehrála utkání obě mužstva z Vyškova a tým se střední školy v Ziestersdorfu.

Po ukončení základních skupin a následném součtu bodů, proti sobě nastoupili v semifinále A žáci z ISŠ a Sochorky. Kvalitněji na tento zápas byli připraveni hosté a s výsledkem 3:0 zaslouženě postoupili do finále. V semifinále B proti sobě nastoupili studenti Gymnázia Vyškov a Michalovce. První jmenovaný prokázal větší sílu i chuť pro zlatou medaili a postoupil do finále.

O třetí místo, jsme hráli proti našim slovenským partnerům. Zápas to byl velmi vyrovnaný. Až brankou v samotném závěru utkání jsme si vybojovali bronzové medaile. Ve finále se utkaly dva dosud neporažené týmy. Byl to zápas plný osobních soubojů a hráči si na hřišti nedali nic zadarmo. Jediná trefa rozhodla celé utkání a ze zlatých medailí se radovali gymnazisté.

Celkový průběh turnaje hodnotím na výbornou. Vše bylo precizně připraveno, týmy k zápasům přistupovaly zodpovědně a v rámci fair-play. Nedošlo k žádnému vážnému zranění a můžu říci, že nakonec byli všichni spokojeni.

Rád bych poděkoval za podporu studentům naší školy, kteří výrobou medailí a pohárů výraznou měrou přispěli k zajímavosti a prestiži tohoto turnaje. Dále všem zúčastněným, našim zahraničním hostům, vedení SOŠ a SOU Vyškov a také městu Vyškov.

Věřím, že jsme navázali a prohloubili kvalitní spolupráci, ve které budeme dál pokračovat, a z turnaje se stane každoroční událost.

Fotogalerie.

© SOŠ a SOU Vyškov 2015