01.07.2018 - 31.08.2018
Slavnostní zahájení nového školního roku 2018/2019

22.11.2017

Výtvarná výchova a CNC stroje

Požadavek na rozvoj polytechnické výchovy žáků základních škol bude nejspíše spojován s „ pracovní výchovou“ a budeme-li uvažovat o možnosti seznámit děti s principy činnosti CNC strojů využívajících moderní technologie, každého pravděpodobně napadne, že nejvhodnější předmětem je fyzika nebo informační technologie. Pro většinu z nás tak bude asi překvapením, že polytechnická výchova se může rozvíjet i ve zdánlivě nesouvisejících předmětech.

22.11.2017

Přednáška o spotřebitelském právu

Dne 20. listopadu 2017 se zúčastnili naši žáci již potřetí přednášky o spotřebitelském právu pro střední školy, které pořádá obecně prospěšná společnost d´Test ve spolupráci s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity a jejími studenty.

Zahájení činnosti Polytechnického kroužku

Stále více slýcháme, že nedostatečný rozsah přípravy dětí v oblasti technických dovedností je jednou z příčin nezájmu dětí o technické profese. Jedním z našich stěžejních vzdělávacích programů je i příprava studentské a učňovské mládeže pro pozice strojírenských firem, s důrazem na region.

15.11.2017

Projektové dny pro mateřské školy

Stejně jako v loňském školním roce, tak i v tom letošním pořádáme projektové dny pro děti z mateřských škol. Od října nás pravidelně každé úterní dopoledne navštěvují předškoláčci z vyškovských škol i z okolních obcí. V našich dílenských prostorách pro ně máme přichystaný záživný program, jehož cílem je rozvíjet jejich technické, logické a konstruktivní myšlení, představivost, praktické a volné tvoření, jemnou i hrubou motoriku, prostorovou orientaci atd.

Přátelské utkání v malé kopané

Přátelské utkání v malé kopané se konalo stejně jako v loňském školním roce na našem víceúčelovém hřišti. I když to vypadalo, že kluci pořádně zmoknou, počasí se nakonec umoudřilo. Bylo sice sychravo, ale na výkon sportovců to nemělo žádný vliv.