Ústní závěrečné zkoušky - podzim 2017, začátek v 7.40 hodin
Prezentace školy na Veletrhu vzdělávání ve Slavkově
02.11.2017
07.11.2017 - 08.11.2017
Projektové dny pro žáky vybraných základních škol
24.11.2017 - 25.11.2017
VELETRH SŠ Brno

29.01.2017

Prezentace školy v Olympii Brno

Ve dnech 27. až 29. ledna jsme se prezentovali, stejně jako dalších 32 škol Jihomoravského kraje, v brněnské Olympii na Přehlídce středních škol JMK. Slavnostního zahájení se ujali představitelé Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Více v rubrice Stalo se u nás, fotografie ve Fotoalbu, na Facebooku.

26.01.2017

Prezentace středních škol v Olympii Brno

27. až 29. ledna 2017
Ve výše uvedených dnech budeme naši školu prezentovat v Olympii Brno.
Zájemci si u našeho prezentačního stánku:
vyzkouší ovládání manipulátoru a frézování na CNC frézce,
vyhodnotí tepelné mosty pomocí termokamery,
postaví dům pomocí stavebnice,
vyzkouší práci s 3D tiskárnou a 3D perem,
zkusí práci s mikroskopem při sledování tkání,
vyzkouší poznávání vzorků zemědělských plodin a mnoho dalšího....
TAK PŘIJĎTE!

24.01.2017

Vyhlášení vítěze soutěže

o nejzdařilejší návrh plastiky vystihující naši školu

21.12.2016

Vánoční turnaj ve florbalu o pohár ředitele školy

Ve středu 21. 12. 2016 proběhl na naší škole Vánoční turnaj ve florbalu o pohár ředitele školy. Turnaje se zúčastnilo 12 družstev, která byla rozdělena do čtyř základních skupin, přičemž se hrálo v každé skupině systémem každý s každým. Do semifinále postoupil vždy vítěz jednotlivé skupiny. V první skupině zvítězilo družstvo SPs4, ve druhé S3., ve třetí KPIZ3. a ve čtvrté APs3. V semifinále se utkala SPs4. s APs3. - v normálním čase skončilo utkání 4:4, po prodloužení vyhrála SPs4. Druhé semifinále odehrála S3. a KPIZ3. s výsledkem 9:1 pro S3. V utkání o 3. místo zvítězila skupina APs3. proti KPIZ3. s výsledkem 10:3 pro APs3. Velké finále, probíhalo ve sportovním duchu tříd SPs4. a S3., tento boj vyhrála třída S3. s výsledkem 5:3. Tento vítězný tým se utkal s našimi kantory v superpoháru, kdy po spravedlivém a vyrovnaném boji vyhrála třída S3. (ve složení: Vladimír Giblo, Jiří Handl, Dominik Dembický a Rostislav Hrnčiřík) s výsledkem 7:3. Srdečně blahopřejeme vítězům a těšíme se na další přátelské utkání.
Více fotografií na našem Facebooku!

20.12.2016

Praha - exkurze

Dne 6. 12. 2016 jsme jeli se školou na exkurzi do Prahy. Jel nás plný autobus a taky paní učitelka Horáková, paní zástupkyně Novotná a pan učitel Kolář. Cesta do Prahy byla dlouhá, ale veselá, neboť jsme se bavili s paní učitelkou na různá témata, hráli slovní hry. První zastávka byla na Melikaně, kde si každý koupil, co chtěl na pití či jídlo. Po přestávce jsme pokračovali v cestě. Autobus nám zastavil v Praze přímo u metra, odkud jsme jeli na Malostranskou ulici. Někteří žáci jeli metrem poprvé, tak to byl pro ně velký zážitek. Na Malé Straně jsme dostali malý rozchod a poté se pokračovalo k lanovce na Petřínskou rozhlednu. Každý kdo chtěl, tak si mohl na rozhlednu vyjít a podívat se na krásný výhled po celé Praze. Kousek od rozhledny je zrcadlové bludiště. Nejdříve jsme prošli bludištěm a pak jsme došli do místnosti, kde byla různá zrcadla, která nás zvětšovala, zmenšovala, dělala nám dlouhé nohy a velké hlavy. Tak to bylo něco!! Smáli jsme se, různě pitvořili a co bylo komické, že paní učitelka s námi. Určitě jsme se pobavili všichni. Pokračovali jsme do Strahovské knihovny. V knihovně mě zaujaly dva velké sály plné starých knih. Místnosti byly vysoké a velmi pěkně zdobené a plné vystavených starých knih. Paní učitelka s námi laškovala, že takto vypadají knihy, které se dokonce čtou, a pochopitelně my bychom měli začít číst také a ne jen sedět u počítačů. Po prohlídce jsme šli na Staroměstské náměstí. Dostali jsme rozchod a každý si mohl projít, co chtěl. Na náměstí jsme viděli rozsvícení vánočního stromku, který byl moc pěkný. Byl doprovázen hudbou a hned jsme dostali kvíz, co je to za skladbu. Paní učitelka Horáková se začala přít s panem učitelem Kolářem o skladatele a pak to oba dva vzdali s tím, že po příjezdu domů, budeme všichni pátrat, kdo je autorem skladby. Kdo chtěl, tak si prošel vánoční trhy nebo si dal něco dobrého k jídlu. Navečer nám již začínala být zima, a proto jsme byli rádi, že nastal čas na přesunutí se do divadla Radka Brzobohatého na komedii Stvoření světa – bez cenzury. Představení bylo moc dobře zpracované a velmi vtipné, takže jsme se smáli, až nám tekly slzy. Herci předvedli výborné výkony, a proto byli odměněni velkým potleskem. Po představení jsme došli k našemu autobusu plni dojmů a musím konstatovat, že jsme byli naplněni pohodovou vánoční atmosférou. Výlet do Prahy se nám všem moc líbil a doufám, že příští rok se opět uskuteční taková výborná exkurze. Určitě se opět přihlásím. Děkuji paní učitelce Horákové za tyto nezapomenutelné zážitky.
Martin Ščudla, S3.