01.07.2018 - 31.08.2018
Slavnostní zahájení nového školního roku 2018/2019

30.06.2017

Výlet Ramzová - Čerňava - Šerák

V pondělí 26. června brzy ráno jsme se třídou Ns1. vyrazili na turistiku do Jeseníků. Konkrétně vlakem na Ramzovou a odtud pěšky na Čerňavu a dále až na samotný vrchol Šeráku, kde jsou úžasné výhledy a slavná chata Jiřího na Šeráku v nadmořské výšce 1351 m. Zde jsme se pokochali nádhernými výhledy na město Jeseník a okolní pohoří. Také pohoštění v uvedené chatě opravdu stálo za pokušení. Po občerstvení následovala cesta kolem obřích skal, kde jsme se opravdu vyřádili… a dále po turistické kolem Vražedného potoka až na Ramzovou. Zde následovalo malé občerstvení a rekapitulace společného výletu. Je zajímavé, že když jsem jako třídní učitel nabízel jízdu lanovkou alespoň v úseku Ramzová – Čerňava, tak žáci raději volili pěší tůru!? Pondělní den s neúplnou třídou Ns1. byl moc fajn. Studenti byli akční, vtipní a kupodivu nebyli vůbec líní.... výlet vyšel i díky nim na jedničku. Krásné prázdniny všem.
Mgr. Jiří Wasserburger

22.06.2017

Laser game Brno

Dne 20. 6. 2017 jsme v rámci tělesné výchovy navštívili sportoviště Laser game v Brně. Vytvořili jsme dva týmy AG1. a AG2., nasadili barevné svítící vesty a byli jsme vpuštěni do taktické arény. Principem hry není jen boj se soupeřem, ale také překonávání různých překážek v aréně a vyhýbání se náhodným paprskům. Už po první hře byla propocená všechna trička. Po malé pauze následovala hra další, ve které opět červený tým AG1. porazil zelené družstvo AG2. Všichni jsme byli nadšeni z neobvyklé hodiny tělocviku a rádi bychom tuto aktivitu ještě jednou zopakovali.
Žáci třídy AG1. a AG2.

21.06.2017

Slavnostní předávání výučních listů

Slavnostní vyřazení žáků učebních oborů Na radnici Městského úřadu Vyškov se ve středu 21. června 2017 uskutečnilo slavnostní vyřazení úspěšných žáků učebních oborů. Výuční list z rukou místostarosty Vyškova Břetislava Usnula a ředitele školy Petra Hájka převzali absolventi oborů Operátor skladování, Klempíř, Pokrývač, Zedník, Obráběč kovů, Strojní mechanik a Instalatér. Žáci, kteří u závěrečných zkoušek prospěli s vyznamenáním, obdrželi z rukou třídních učitelů jako odměnu malou finanční hotovost. Za vzornou reprezentaci školy v době studia byli také oceněni pokrývači Tadeáš Sedlák a David Kučera (vítěz soutěže odborných dovedností v oboru pokrývač zařazené do prestižní přehlídky České ručičky 2015/2016) a instalatér Kristián Nacházel. Kluci tak z radnice odcházeli s upomínkovým předmětem – náramkovými hodinkami. Tohoto slavnostního aktu se kromě vedení školy, třídních učitelů a učitelů odborného výcviku zúčastnili také rodinní příslušníci čerstvých absolventů.
Fotografie ve Fotoalbu a na našem Facebooku.

18.06.2017

Mendelovo muzeum

Dne 13. 6. 2017 jsme se společně se třídou ASP2 zúčastnili exkurze do muzea Gregora Johanna Mendela v Brně. Z vlakového nádraží jsme šli pěšky. Před muzeem jsme si všichni po cestě odpočinuli a potom vyrazili vstříc dobrodružství. Expozice v muzeu popisuje zajímavou formou život a dílo G. J. Mendela a navíc nás provázela milá a usměvavá průvodkyně. Kromě toho, že byl G. J. Mendel genetik, jsme se dozvěděli, že byl také včelař a meteorolog. Až do své nemoci prováděl Mendel každodenní meteorologická pozorování pro Meteorologický ústav ve Vídni. Jako zanícený včelař radil včelařům, pokoušel se také o vytvoření nového druhu včel tím, že je uzavřel do krabice a doufal, že se tam samy rozmnoží. Tady však neuspěl, protože tehdy ještě nevěděl, jak se včely ve skutečnosti rozmnožují. Světového věhlasu a uznání jako genetik se mu dostalo až po smrti. Po prohlídce jsme měli možnost si v interaktivní místnosti zjistit ještě více informací o genetice. V muzeu se nám velice líbilo a byla to také užitečná exkurze. Děkujeme také paním učitelkám, že s námi měly trpělivost a také, že s námi na tento výlet jely. Žáci AG1

15.06.2017

ZÁVĚREČNÉ UČŇOVSKÉ ZKOUŠKY - 14. až 16. 6. 2017

Právě teď u nás probíhají závěrečné učňovské zkoušky! Žákům přejeme šťastnou ruku při výběru otázky a těm, co už to mají zdárně za sebou blahopřejeme!
Více fotografií na našem Facebooku.