Ústní závěrečné zkoušky - podzim 2017, začátek v 7.40 hodin
Prezentace školy na Veletrhu vzdělávání ve Slavkově
02.11.2017
07.11.2017 - 08.11.2017
Projektové dny pro žáky vybraných základních škol
24.11.2017 - 25.11.2017
VELETRH SŠ Brno

21.06.2017

Slavnostní předávání výučních listů

Slavnostní vyřazení žáků učebních oborů Na radnici Městského úřadu Vyškov se ve středu 21. června 2017 uskutečnilo slavnostní vyřazení úspěšných žáků učebních oborů. Výuční list z rukou místostarosty Vyškova Břetislava Usnula a ředitele školy Petra Hájka převzali absolventi oborů Operátor skladování, Klempíř, Pokrývač, Zedník, Obráběč kovů, Strojní mechanik a Instalatér. Žáci, kteří u závěrečných zkoušek prospěli s vyznamenáním, obdrželi z rukou třídních učitelů jako odměnu malou finanční hotovost. Za vzornou reprezentaci školy v době studia byli také oceněni pokrývači Tadeáš Sedlák a David Kučera (vítěz soutěže odborných dovedností v oboru pokrývač zařazené do prestižní přehlídky České ručičky 2015/2016) a instalatér Kristián Nacházel. Kluci tak z radnice odcházeli s upomínkovým předmětem – náramkovými hodinkami. Tohoto slavnostního aktu se kromě vedení školy, třídních učitelů a učitelů odborného výcviku zúčastnili také rodinní příslušníci čerstvých absolventů.
Fotografie ve Fotoalbu a na našem Facebooku.

18.06.2017

Mendelovo muzeum

Dne 13. 6. 2017 jsme se společně se třídou ASP2 zúčastnili exkurze do muzea Gregora Johanna Mendela v Brně. Z vlakového nádraží jsme šli pěšky. Před muzeem jsme si všichni po cestě odpočinuli a potom vyrazili vstříc dobrodružství. Expozice v muzeu popisuje zajímavou formou život a dílo G. J. Mendela a navíc nás provázela milá a usměvavá průvodkyně. Kromě toho, že byl G. J. Mendel genetik, jsme se dozvěděli, že byl také včelař a meteorolog. Až do své nemoci prováděl Mendel každodenní meteorologická pozorování pro Meteorologický ústav ve Vídni. Jako zanícený včelař radil včelařům, pokoušel se také o vytvoření nového druhu včel tím, že je uzavřel do krabice a doufal, že se tam samy rozmnoží. Tady však neuspěl, protože tehdy ještě nevěděl, jak se včely ve skutečnosti rozmnožují. Světového věhlasu a uznání jako genetik se mu dostalo až po smrti. Po prohlídce jsme měli možnost si v interaktivní místnosti zjistit ještě více informací o genetice. V muzeu se nám velice líbilo a byla to také užitečná exkurze. Děkujeme také paním učitelkám, že s námi měly trpělivost a také, že s námi na tento výlet jely. Žáci AG1

15.06.2017

ZÁVĚREČNÉ UČŇOVSKÉ ZKOUŠKY - 14. až 16. 6. 2017

Právě teď u nás probíhají závěrečné učňovské zkoušky! Žákům přejeme šťastnou ruku při výběru otázky a těm, co už to mají zdárně za sebou blahopřejeme!
Více fotografií na našem Facebooku.

13.06.2017

Z Rakouska jsme přivezli pohár

9. června 2017 nás reprezentovali v dolnorakouském Zistersdorfu v mezinárodní soutěži instalatérů dva žáci - Kristián Nacházel a Petr Novotný. Dalšími účastníky soutěže byli žáci z maďarské partnerské školy v Székesfehérváru a z brněnských škol - Jílová a Bosonohy. Žáci soutěžili v dovednostech svařování, letování a ohýbání železných a měděných trubek. S napětím jsme očekávali slavnostní vyhodnocení soutěže a obrovská radost se dostavila. Kristián Nacházel obsadil v soutěži druhé místo a Petr Novotný byl šestý. Oba žáci si přivezli hodnotné ceny. Vedení školy děkuje oběma žákům za vzornou reprezentaci školy a přeje jim, aby i v dalším životě po vyučení se jim dařilo v práci i v osobním životě.

13.06.2017

Česká národní banka - exkurze

Stalo se již tradicí, že naši žáci jezdí na exkurzi do ČNB v Praze. Nejinak tomu bylo i v letošním školním roce. Žáci prvního ročníku nástavbového studia oboru „Podnikání“ vyrazili 9. 6. 2017 do Prahy. ČNB připravila pro veřejnost stálou expozici s názvem „Lidé a peníze“, která se nachází v prostorách bývalého bankovního trezoru. Na začátku prohlídky žáci zhlédli dva zajímavé dokumentární filmy věnované historii ČNB a vývoji měny a financí v naší zemi. Po této projekci a krátké přednášce paní průvodkyně si žáci prohlédli desítky vitrín s unikátními exponáty a platidly používanými od pravěku až po současnost. Asi největší pozornost vzbudily padělky a ukázky ochranných prvků bankovek. Každý, kdo měl u sebe vlastní bankovku, si mohl ověřit její pravost pod UV lampou. Na závěr si žáci potěžkali zlatou cihlu o hmotnosti 12,6 kg v hodnotě 12,5 milionů korun a absolvovali také vědomostní soutěž, z níž si ti nejlepší odnesli na památku ruličku znehodnocených bankovek. Exkurze se všem moc líbila, byla velmi zajímavá a hlavně přínosná, protože žáci získali mnoho informací z oblasti bankovnictví, které budou moci využít v hodinách ekonomických předmětů.