Soutěž Měď 2019
Soutěž Modelování ve 3D SolidWorks Hranice na Moravě
Soutěž firmy SMC "Stříbrný Píst 2019"
Nedej drogám šanci - přednáška Policie ČR - účast OSm1., EOs1.
Návštěva veletrhu AMPER - účast E2. a E3.
Beseda s Kateřinou Valachovou
29.03.2019
Soutěž instalatérů na veletrhu Stavotech Olomouc
29.03.2019
Návštěva DOD na PČR Vyškov - účast SPs4., EOs3.
Velikonoční prázdniny
TŘÍDNÍ SCHŮZKY S RODIČI
02.05.2019 - 03.05.2019
ŘEDITELSKÉ VOLNO stanovené v souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. a s § 2 odst. 5 vyhlášky č. 16/2005 Sb.

15.06.2017

ZÁVĚREČNÉ UČŇOVSKÉ ZKOUŠKY - 14. až 16. 6. 2017

Právě teď u nás probíhají závěrečné učňovské zkoušky! Žákům přejeme šťastnou ruku při výběru otázky a těm, co už to mají zdárně za sebou blahopřejeme!
Více fotografií na našem Facebooku.

13.06.2017

Z Rakouska jsme přivezli pohár

9. června 2017 nás reprezentovali v dolnorakouském Zistersdorfu v mezinárodní soutěži instalatérů dva žáci - Kristián Nacházel a Petr Novotný. Dalšími účastníky soutěže byli žáci z maďarské partnerské školy v Székesfehérváru a z brněnských škol - Jílová a Bosonohy. Žáci soutěžili v dovednostech svařování, letování a ohýbání železných a měděných trubek. S napětím jsme očekávali slavnostní vyhodnocení soutěže a obrovská radost se dostavila. Kristián Nacházel obsadil v soutěži druhé místo a Petr Novotný byl šestý. Oba žáci si přivezli hodnotné ceny. Vedení školy děkuje oběma žákům za vzornou reprezentaci školy a přeje jim, aby i v dalším životě po vyučení se jim dařilo v práci i v osobním životě.

13.06.2017

Česká národní banka - exkurze

Stalo se již tradicí, že naši žáci jezdí na exkurzi do ČNB v Praze. Nejinak tomu bylo i v letošním školním roce. Žáci prvního ročníku nástavbového studia oboru „Podnikání“ vyrazili 9. 6. 2017 do Prahy. ČNB připravila pro veřejnost stálou expozici s názvem „Lidé a peníze“, která se nachází v prostorách bývalého bankovního trezoru. Na začátku prohlídky žáci zhlédli dva zajímavé dokumentární filmy věnované historii ČNB a vývoji měny a financí v naší zemi. Po této projekci a krátké přednášce paní průvodkyně si žáci prohlédli desítky vitrín s unikátními exponáty a platidly používanými od pravěku až po současnost. Asi největší pozornost vzbudily padělky a ukázky ochranných prvků bankovek. Každý, kdo měl u sebe vlastní bankovku, si mohl ověřit její pravost pod UV lampou. Na závěr si žáci potěžkali zlatou cihlu o hmotnosti 12,6 kg v hodnotě 12,5 milionů korun a absolvovali také vědomostní soutěž, z níž si ti nejlepší odnesli na památku ruličku znehodnocených bankovek. Exkurze se všem moc líbila, byla velmi zajímavá a hlavně přínosná, protože žáci získali mnoho informací z oblasti bankovnictví, které budou moci využít v hodinách ekonomických předmětů.

Výstava hospodářských zvířat

Dne 11. 5. 2017 se v Brně konala výstava hospodářských zvířat. Této přehlídky se zúčastnili i studenti druhého a třetího ročníku oboru Agropodnikání. Na výstavě se seznámili s novými trendy v chovu zvířat, novými technologiemi, s novinkami v oboru veterinářství atd. Na výstavišti průběžně probíhala přehlídka hospodářských zvířat. Studenti se mohli seznámit s plemeny jednotlivých druhů zvířat a mohli sledovat bonitace předváděných zvířat. Během výstavy bylo možno vidět různý doprovodný program. Např. čtverylka koní Kinských, pohádka Mrazík na koních, westernové ježdění atd. I příznivé počasí přispělo k tomu, že se studentům exkurze líbila.

Shromáždění ředitelů COVpS JMK

V letošním roce jsme získali Certifikát prokazující členství v Centru odborného vzdělávání pro stavebnictví Jihomoravského kraje. Cílem tohoto centra, jehož členy je 17 středních škol Jihomoravského kraje, je optimalizace vzdělávacích oborů, posilování kvality vzdělávání a spolupráce škol. Situace v oborech stavebního charakteru není příznivá, ze strany žáků základních škol není zájem o obory, jako jsou např. zedník, pokrývač nebo klempíř. Přitom poptávka zaměstnavatelů po těchto odbornících je veliká. V pondělí 29. května 2017 se u nás konalo shromáždění ředitelů členských škol. Řešily se zde aktuální záležitosti týkající se činnosti centra, jednalo se o možnostech propagace stavebních oborů a o úpravách školních vzdělávacích plánů.