24.09.2018
Jarní prázdniny
Velikonoční prázdniny

21.12.2016

Vánoční turnaj ve florbalu o pohár ředitele školy

Ve středu 21. 12. 2016 proběhl na naší škole Vánoční turnaj ve florbalu o pohár ředitele školy. Turnaje se zúčastnilo 12 družstev, která byla rozdělena do čtyř základních skupin, přičemž se hrálo v každé skupině systémem každý s každým. Do semifinále postoupil vždy vítěz jednotlivé skupiny. V první skupině zvítězilo družstvo SPs4, ve druhé S3., ve třetí KPIZ3. a ve čtvrté APs3. V semifinále se utkala SPs4. s APs3. - v normálním čase skončilo utkání 4:4, po prodloužení vyhrála SPs4. Druhé semifinále odehrála S3. a KPIZ3. s výsledkem 9:1 pro S3. V utkání o 3. místo zvítězila skupina APs3. proti KPIZ3. s výsledkem 10:3 pro APs3. Velké finále, probíhalo ve sportovním duchu tříd SPs4. a S3., tento boj vyhrála třída S3. s výsledkem 5:3. Tento vítězný tým se utkal s našimi kantory v superpoháru, kdy po spravedlivém a vyrovnaném boji vyhrála třída S3. (ve složení: Vladimír Giblo, Jiří Handl, Dominik Dembický a Rostislav Hrnčiřík) s výsledkem 7:3. Srdečně blahopřejeme vítězům a těšíme se na další přátelské utkání.
Více fotografií na našem Facebooku!

20.12.2016

Praha - exkurze

Dne 6. 12. 2016 jsme jeli se školou na exkurzi do Prahy. Jel nás plný autobus a taky paní učitelka Horáková, paní zástupkyně Novotná a pan učitel Kolář. Cesta do Prahy byla dlouhá, ale veselá, neboť jsme se bavili s paní učitelkou na různá témata, hráli slovní hry. První zastávka byla na Melikaně, kde si každý koupil, co chtěl na pití či jídlo. Po přestávce jsme pokračovali v cestě. Autobus nám zastavil v Praze přímo u metra, odkud jsme jeli na Malostranskou ulici. Někteří žáci jeli metrem poprvé, tak to byl pro ně velký zážitek. Na Malé Straně jsme dostali malý rozchod a poté se pokračovalo k lanovce na Petřínskou rozhlednu. Každý kdo chtěl, tak si mohl na rozhlednu vyjít a podívat se na krásný výhled po celé Praze. Kousek od rozhledny je zrcadlové bludiště. Nejdříve jsme prošli bludištěm a pak jsme došli do místnosti, kde byla různá zrcadla, která nás zvětšovala, zmenšovala, dělala nám dlouhé nohy a velké hlavy. Tak to bylo něco!! Smáli jsme se, různě pitvořili a co bylo komické, že paní učitelka s námi. Určitě jsme se pobavili všichni. Pokračovali jsme do Strahovské knihovny. V knihovně mě zaujaly dva velké sály plné starých knih. Místnosti byly vysoké a velmi pěkně zdobené a plné vystavených starých knih. Paní učitelka s námi laškovala, že takto vypadají knihy, které se dokonce čtou, a pochopitelně my bychom měli začít číst také a ne jen sedět u počítačů. Po prohlídce jsme šli na Staroměstské náměstí. Dostali jsme rozchod a každý si mohl projít, co chtěl. Na náměstí jsme viděli rozsvícení vánočního stromku, který byl moc pěkný. Byl doprovázen hudbou a hned jsme dostali kvíz, co je to za skladbu. Paní učitelka Horáková se začala přít s panem učitelem Kolářem o skladatele a pak to oba dva vzdali s tím, že po příjezdu domů, budeme všichni pátrat, kdo je autorem skladby. Kdo chtěl, tak si prošel vánoční trhy nebo si dal něco dobrého k jídlu. Navečer nám již začínala být zima, a proto jsme byli rádi, že nastal čas na přesunutí se do divadla Radka Brzobohatého na komedii Stvoření světa – bez cenzury. Představení bylo moc dobře zpracované a velmi vtipné, takže jsme se smáli, až nám tekly slzy. Herci předvedli výborné výkony, a proto byli odměněni velkým potleskem. Po představení jsme došli k našemu autobusu plni dojmů a musím konstatovat, že jsme byli naplněni pohodovou vánoční atmosférou. Výlet do Prahy se nám všem moc líbil a doufám, že příští rok se opět uskuteční taková výborná exkurze. Určitě se opět přihlásím. Děkuji paní učitelce Horákové za tyto nezapomenutelné zážitky.
Martin Ščudla, S3.

08.12.2016

Významné ocenění našich žáků

Dne 6. prosince 2016 proběhlo v prostorách zastupitelského sálu sídla Jihomoravského kraje v Brně setkání nejúspěšnějších žáků středních škol Jihomoravského kraje. Představitelé kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem předali ocenění žákům, kteří se umístili na prvních až třetích místech v celostátních a mezinárodních kolech předmětových soutěží a v soutěžích odborných dovedností vybraných oborů zařazených do přehlídky České ručičky, která je vyhlašována Jihomoravským krajem. Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště Vyškov příkladně reprezentovali v soutěži odborných dovedností zařazené do přehlídky České ručičky obor Pokrývač Tadeáš Sedlák a David Kučera (vítěz soutěže odborných dovedností). Student 4. ročníku studijního oboru Strojírenství Ondřej Tománek se výborně umístil na 2. místě v mezinárodní soutěži World Skills Russia 2016 v Moskvě. Ocenění chlapci přebrali z rukou hejtmana pamětní plaketu a pamětní list. Toto ocenění je úspěchem i pro celou školu, neboť to svědčí i o dobrých výsledcích pedagogů a mistrů odborného výcviku, kteří naše žáky vedou ke kvalitní práci. Účast na tomto slavnostním ceremoniálu byla pro naše žáky velkou ctí a věříme, že i motivací do další životní etapy.

05.12.2016

Exkurze ve firmě HELUZ Hevlín

Dne 30. 11. 2016 navštívili naši žáci 1. až 3. ročníku učebního oboru zedník firmu HELUZ v Hevlíně. S touto firmou máme navázanou již desetiletou spolupráci na vysoké úrovni, o čemž svědčí vzorový domeček, který si u vchodu do školy postavili samotní žáci. V Hevlíně si žáci prohlédli výrobu cihelných výrobků v moderní podobě. HELUZ má jednu z nejmodernějších výroben keramiky ve střední Evropě. Žáci byli seznámeni s přípravou suroviny, procesem lisování, sušení a samotným vypalováním až po závěrečnou úpravu broušením. Výroba je plně automatizovaná a na obsluhu výrobních hal v nepřetržitém provozu stačí jen pár lidí. Na závěr naši mladí zedníci absolvovali malý test, který prověřil, co všechno se na exkurzi dozvěděli. Více fotografií na našem Facebooku.

30.11.2016

Po stopách Jiřího Wolkera

....vydali jsme se po stopách spisovatele Jiřího Wolkera. Chcete-li vědět více, navštivte rubriku Stalo se u nás, nakoukněte do Fotogalerie...