Ústní závěrečné zkoušky - podzim 2017, začátek v 7.40 hodin
Prezentace školy na Veletrhu vzdělávání ve Slavkově
02.11.2017
07.11.2017 - 08.11.2017
Projektové dny pro žáky vybraných základních škol
24.11.2017 - 25.11.2017
VELETRH SŠ Brno

31.05.2017

Výsledky II. kola přijímacího řízení 2017/2018

Pro zjištění výsledků II. kola přijímacího řízení pro školní rok 2017/2018 nahlédněte do rubriky Studium - Přijímací řízení, případně na Úřední desku. Svůj úmysl vzdělávat se na naší škole potvrďte odevzdáním Zápisového lístku nejpozději do 14. června 2017.

Výstava hospodářských zvířat

Dne 11. 5. 2017 se v Brně konala výstava hospodářských zvířat. Této přehlídky se zúčastnili i studenti druhého a třetího ročníku oboru Agropodnikání. Na výstavě se seznámili s novými trendy v chovu zvířat, novými technologiemi, s novinkami v oboru veterinářství atd. Na výstavišti průběžně probíhala přehlídka hospodářských zvířat. Studenti se mohli seznámit s plemeny jednotlivých druhů zvířat a mohli sledovat bonitace předváděných zvířat. Během výstavy bylo možno vidět různý doprovodný program. Např. čtverylka koní Kinských, pohádka Mrazík na koních, westernové ježdění atd. I příznivé počasí přispělo k tomu, že se studentům exkurze líbila.

Shromáždění ředitelů COVpS JMK

V letošním roce jsme získali Certifikát prokazující členství v Centru odborného vzdělávání pro stavebnictví Jihomoravského kraje. Cílem tohoto centra, jehož členy je 17 středních škol Jihomoravského kraje, je optimalizace vzdělávacích oborů, posilování kvality vzdělávání a spolupráce škol. Situace v oborech stavebního charakteru není příznivá, ze strany žáků základních škol není zájem o obory, jako jsou např. zedník, pokrývač nebo klempíř. Přitom poptávka zaměstnavatelů po těchto odbornících je veliká. V pondělí 29. května 2017 se u nás konalo shromáždění ředitelů členských škol. Řešily se zde aktuální záležitosti týkající se činnosti centra, jednalo se o možnostech propagace stavebních oborů a o úpravách školních vzdělávacích plánů.

23.05.2017

Exkurze na stavbu administrativního a bytového komplexu v Praze

Dlouholetá partnerská spolupráce naší školy a tohoto stavebního holdingu přináší své ovoce. Naši žáci se můžou každoročně dotknout něčeho ze stavařského hlediska naprosto výjimečného. Jezdíme do Prahy na stavby, které dosahují ceny několika stovek milionů až miliard (stavba metra a tunelů) a technická řešení jsou někdy opravdu unikátní. Konkrétně u této stavby se jednalo o dvě budovy rozdělené na administrativní a bytovou část. Objekt je založen na pilotách a je odlit jako monolit. Má mnoho nestandartních řešení jako např. zelenou intenzivní střechu, podtlakové odvětrávání, hliníkovou fasádu, speciální okna a mnoho dalšího použitého v interiéru budov. Kompletní cena obou částí budovy se rovná částce půl miliardy korun. Velké poděkování patří Ing. Tomáši Tvrdíkovi za naprosto profesionální přípravu exkurze. Naši instalatéři, zedníci, klempíři a pokrývači se nachystali v přípravné fázi na exkurzi tak, že technici se při jejich dotazech trochu zapotili a já jako jejich odborný učitel už jen čekám na závěrečné zprávy z exkurze. No a být v Praze a neprojít starou stověžatou matičku Prahu!? NEMOŽNÉ.
Mgr. Jiří Wasserburger

21.05.2017

Mezinárodní soutěže Instalatérů a Obráběčů kovů

Nahlédněte do rubriky Stalo se u nás a zjistěte více o mezinárodních soutěžích konaných pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka a jeho náměstka Bc. Romana Hanáka. Fotografie ve fotoalbu a na našem FB.