24.09.2018
Velikonoční prázdniny

30.06.2016

Třídenní návštěva Prahy

V prvních červnových dnech se žáci naší školy zúčastnili exkurze v naší matičce Praze. Jednalo se o studenty 3. ročníku oboru stavebnictví a 1. ročníku nástavbového studia téhož oboru. Tato akce byla zaměřena na výuku architektury v rámci ŠVP a trvala tři dny. Chcete-li se dozvědět více, podívejte se do rubriky Stalo se u nás...

22.06.2016

Exkurze stavební památky v centru Brna

Sraz s paní průvodkyní jsme měli na nádvoří Staré radnice. Odsud jsme se pěšky vydali přes Zelný trh s barokní kašnou Parnas uprostřed, kolem divadla Reduta, před kterým byla nedávno instalovaná socha W. A. Mozarta. K Zelnému trhu neodmyslitelně patří Dietrichsteinský palác jako sídlo Moravského zemského muzea a sloup Nejsvětější trojice. Na Kapucínském náměstí jsme se zastavili u Kapucínské hrobky, prošli jsme Biskupským dvorem ke katedrále sv. Petra a Pavla, prohlédli si interiér katedrály a pokračovali jsme k Obelisku do Denisových sadů, odkud byl nádherný výhled na Staré Brno, zvláště na Špilberk a na Červený kostel. Sešli jsme k Nové radnici. Na náměstí Svobody jsme byli upozorněni na Kleinův palác a Dům pánů z Lipé, na budovu Moravské banky, na morový sloup a hodinový stroj. Kolem kostela sv. Jakuba jsme došli na Moravské náměstí ke kostelu sv. Tomáše. Tam jsme se dozvěděli, že ty čtyři moderní sochy na náměstí představují čtyři Platónovy ctnosti – umírněnost, moudrost, spravedlnost a statečnost. A moderní socha jezdce na koni představuje Jošta Lucemburského. Rozšířili jsme si svoje znalosti v oblasti historie a stavitelství. S paní průvodkyní jsme se rozloučili u modelu Brna ze 17. století.
Žáci třídy APs1.

Exkurze Mendelianum Brno

Víte, co je to Mendelianum? Všichni jsme tušili, že pojem je spojen s osobností J. G. Mendela, slavného zakladatele genetiky, který působil v Brně. Proto jsme se rozhodli, že Mendelianum navštívíme. Je to návštěvnické centrum Moravského zemského muzea v Brně a je umístěno v Biskupském dvoře. Ocitli jsme se v autentických prostorách Mendelovy vědecké společnosti, kde nás přivítala jako průvodkyně sympatická vědecká pracovnice této instituce. Nejdříve nám v kostce přiblížila život a práci J. G. Mendela. Pak jsme se přesunuli do molekulárně-biologické laboratoře, ve které jsme strávili skoro dvě hodiny. A pod vedením naší průvodkyně jsme postupně izolovali DNA z jahod, hrášku, banánu a lidských slin. Naše praktická činnost byla doprovázena poutavým výkladem, doplněným ukázkami na interaktivní tabuli. Naše průvodkyně nás zahrnula spoustou informací z oblasti genetiky, snažila se nám přiblížit aspoň trochu svět kmenových buněk a klonování. Bylo to zajímavé dopoledne, a pokud se chcete dozvědět více, zajeďte si do Brna sami.
Žáci 1. a 2. ročníku oboru Agropodnikání

Exkurze Zámek Bučovice

Dne 8. 6. 2016 se žáci třídy IOs1. a PS2. zúčastnili exkurze na zámek Bučovice. Žáci shlédli expozici zámku s odborným výkladem průvodkyně, kterou byla jejich spolužačka Lucka Pospíšilová. Následovala prohlídka zahrady a okolí zámku v Bučovicích. Žákům se akce líbila a návrat zpět autobusem byl příjemným zakončením celé akce

20.06.2016

David Kučera – Vítěz soutěže odborných dovedností oboru pokrývač

David Kučera je po celé dva roky odpovědným žákem při studiu, v praxi i při docházce. Realizoval své schopnosti v několika soutěžích s výbornými výsledky. Odborná praxe je mu blízká z domova a má zručnost v krvi. Jako dospívající se odpovědně dokáže postavit k úkolu i životním situacím. Tak jak vidím Davida při práci rukama i hlavou si představuji poctivou řemeslnou práci - zlaté české ručičky. David Kučera byl oceněn na Galavečeru České ručičky v Brně 15. 6. 2016 jako nejlepší učeň pokrývač České republiky. Ocenění – zlatou plaketu Českých ručiček převzal z rukou ministryně školství Kateřina Valachové. David si zaslouží velké uznání!!!
Více fotografií ve Fotoalbu.