Ústní závěrečné zkoušky - podzim 2017, začátek v 7.40 hodin
Prezentace školy na Veletrhu vzdělávání ve Slavkově
02.11.2017
07.11.2017 - 08.11.2017
Projektové dny pro žáky vybraných základních škol
24.11.2017 - 25.11.2017
VELETRH SŠ Brno

CHARAKTERISTIKA ŠKOLY

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Vyškov, příspěvková organizace je škola, která si klade za cíl udržet stavební, strojírenské a zemědělské tradice v regionu. O absolventy všech studijních i učebních oborů je zájem v tradičních i nově vznikajících podnicích a firmách. Absolventi maturitních oborů jsou z více jak poloviny přijímáni na vysoké školy.

Vybavenost školy je velmi dobrá. Ve škole působí kvalifikovaný a konsolidovaný pedagogický sbor. Daří se mu vytvářet zodpovědné třídní kolektivy, ve kterých se plně rozvíjejí tvůrčí schopnosti a aktivity studentů.

Škola disponuje interaktivními učebnami pro teoretickou výuku, počítačovými učebnami vybavenými nejnovějšími ICT technologiemi pro výuku kancelářských aplikací, konstruování pomocí CAD programů a pro 3D tisk. Žákům je k dispozici nepřetržité WiFi připojení k internetu. Pro efektivní výuku máme také moderně vybavenou chemickou laboratoř.

Kromě budov pro teoretickou výuku má škola elektrodílnu, několik dílen pro ruční obrábění kovů, svařovnu, kovárnu, prostornou obrobnu, laboratoř pro elektrické, strojírenské a stavební měření, kreslírnu, tělocvičnu, víceúčelové hřiště a v neposlední řadě prostory školního statku na Brněnské ulici.

Vedle výuky konstrukčních programů se dynamicky rozvíjí i výuka programování na CNC strojích. Škola je vybavena CNC soustruhy i frézkami. Výstavbou dílenské víceúčelové haly jsme reagovali na dlouhodobou poptávku strojírenských firem v regionu po odborných zaměstnancích ovládajících technologie zpracování plechu. K vybavení haly patří ohraňovací lis, zařízení pro řezání laserem a zařízení pro řezání vodním paprskem. V roce 2016 byl ještě pořízen stroj určený pro manipulaci s objemným materiálem. Naším cílem je zvýšit konkurenceschopnost našich absolventů na trhu práce.

Z uvedeného je zřejmé, že s postupnou modernizací, obměnou vybavenosti a modernizací učebních pomůcek, je SOŠ a SOU Vyškov exkluzivní školou, která nabízí studentům z regionu kvalitní vzdělání.