20.06.2018
Slavnostní předávání výučních listů od 9.00 hodin na MěÚ Vyškov
20.06.2018
Exkurze Světová výstava kosmonautiky - EOs2., Ag1.
21.06.2018 - 22.06.2018
Maďarsko - soutěž
Vydání vysvědčení

Shromáždění ředitelů COVpS JMK

V letošním roce jsme získali Certifikát prokazující členství v Centru odborného vzdělávání pro stavebnictví Jihomoravského kraje. Cílem tohoto centra, jehož členy je 17 středních škol Jihomoravského kraje, je optimalizace vzdělávacích oborů, posilování kvality vzdělávání a spolupráce škol. Situace v oborech stavebního charakteru není příznivá, ze strany žáků základních škol není zájem o obory, jako jsou např. zedník, pokrývač nebo klempíř. Přitom poptávka zaměstnavatelů po těchto odbornících je veliká. V pondělí 29. května 2017 se u nás konalo shromáždění ředitelů členských škol. Řešily se zde aktuální záležitosti týkající se činnosti centra, jednalo se o možnostech propagace stavebních oborů a o úpravách školních vzdělávacích plánů.

23.05.2017

Exkurze na stavbu administrativního a bytového komplexu v Praze

Dlouholetá partnerská spolupráce naší školy a tohoto stavebního holdingu přináší své ovoce. Naši žáci se můžou každoročně dotknout něčeho ze stavařského hlediska naprosto výjimečného. Jezdíme do Prahy na stavby, které dosahují ceny několika stovek milionů až miliard (stavba metra a tunelů) a technická řešení jsou někdy opravdu unikátní. Konkrétně u této stavby se jednalo o dvě budovy rozdělené na administrativní a bytovou část. Objekt je založen na pilotách a je odlit jako monolit. Má mnoho nestandartních řešení jako např. zelenou intenzivní střechu, podtlakové odvětrávání, hliníkovou fasádu, speciální okna a mnoho dalšího použitého v interiéru budov. Kompletní cena obou částí budovy se rovná částce půl miliardy korun. Velké poděkování patří Ing. Tomáši Tvrdíkovi za naprosto profesionální přípravu exkurze. Naši instalatéři, zedníci, klempíři a pokrývači se nachystali v přípravné fázi na exkurzi tak, že technici se při jejich dotazech trochu zapotili a já jako jejich odborný učitel už jen čekám na závěrečné zprávy z exkurze. No a být v Praze a neprojít starou stověžatou matičku Prahu!? NEMOŽNÉ.
Mgr. Jiří Wasserburger

21.05.2017

Mezinárodní soutěže Instalatérů a Obráběčů kovů

Nahlédněte do rubriky Stalo se u nás a zjistěte více o mezinárodních soutěžích konaných pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka a jeho náměstka Bc. Romana Hanáka. Fotografie ve fotoalbu a na našem FB.

14.05.2017

Návštěva zástupců partnerské školy z Rakouska

Dne 10. 5. 2017 navštívili naši školu zástupci pedagogického sboru v čele s ředitelem a zástupcem ředitele z dolnorakouského zemského učiliště sanitární techniky v Zistersdorfu. Návštěva se uskutečnila v rámci dlouholeté spolupráce obou partnerských škol. Rakouští učitelé, kteří se věnují našim žákům během jejich stáže v Projektu Erasmus +, tak měli možnost se seznámit s prostředím, v němž se na budoucí povolání připravují naši učni. Hosté si prohlédli školu a především učebny odborného výcviku. Zvláště je zaujalo vybavení nové haly pro výuku strojírenských oborů, kde jim Ing. Halák s učni předvedl práci na ohraňovacím lisu, laseru a vodním paprsku. Odpolední program zahrnoval návštěvu čistírny odpadních vod v Ivanovicích na Hané, kde se pracuje s nejmodernějšími technologiemi. Na závěr své návštěvy obdivovali naši hosté město Vyškov a jeho okolí z radniční věže.

10.05.2017

Jízda zručnosti ve Starém Městě u Uherského Hradiště

Studenti oboru Agropodnikání poměřili své zkušenosti v jízdě traktorem. Více v rubrice Stalo se u nás.