28.05.2019
Klasifikační pedagogická porada pro 3. ročníky UO
27.05.2019 - 28.05.2019
Profilová a společná ústní maturitní zkouška Ag4.
29.05.2019
Profilová a společná ústní maturitní zkouška Ns2.
31.05.2019
Vydávání vysvědčení 3. ročníkům UO

STALO SE U NÁS 2018/2019

21.05.2019

Senzační postup na republikové finále ve fotbalu

V úterý 14. 5. 2019 se v Blansku odehrála kvalifikace o postup do republikového finále ve fotbale. V nepříliš příznivém počasí pro fotbal se o republikové finále popraly tři týmy. VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou, SPŠ Chrudim a my SOŠ a SOU Vyškov. Hrálo se dle pravidel fotbalu, zápas řídili tři kvalifikovaní rozhodčí a utkání trvalo celkem 2 x 30 minut. I přes zdravotní problémy se nám podařilo poskládat tým a odjeli jsme ve složení Čech, Rozehnal, Pařil, Bednář, Zbořil, Zouhar, Krátký, Frgál, Němec, Novák a Ježek.

Úspěšná spolupráce SOŠ a SOU Vyškov s regionálními firmami

Regionální firmy spolupracující se Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm Vyškov nabízejí studentům a učňům celou škálu motivačních programů od možnosti výkonu praxe u dané firmy po finanční stipendia, které mohou dosáhnout až 4000 Kč měsíčně. Smyslem těchto projektů je dát studentům a učňům příležitost seznámit se s konkrétní firmou a motivovat je k volbě pracovní pozice u dané firmy po úspěšném zakončení studia.

Mezinárodní soutěže I a OK - naši kluci opět nezklamali!

Stalo se již tradicí, že v měsíci květnu pořádáme mezinárodní soutěže obráběčů kovů a instalatérů. Nejinak tomu bylo i v letošním roce. Slavnostního zahájení již 17. ročníku soutěže instalatérů a 8. ročníku soutěže obráběčů se v aule víceúčelové dílenské haly naší školy zúčastnilo mnoho významných osobností. Byli mezi nimi Ing. Ivo Bárek, starosta města Vyškova Karel Jurka, Mgr. Pavel Ondrák z ÚP Vyškov, za OHK PhDr. Antonín Holubář, prezident Cechu topenářů a instalatérů České republiky Bohuslav Hamrozi, Bc. Roman Hanák a v neposlední řadě ředitel školy RNDr. Petr Hájek a zástupkyně pro praktické vyučování Ing. Blanka Jagošová.

12.05.2019

Školní meteostanice - údaje za zimní období

Školní meteostanice, jejíž aktuální data mohou vidět žáci a zaměstnanci školy na displeji v hlavní chodbě školy, zaznamenává údaje o teplotě, tlaku, srážkách, větru a vlhkosti vzduchu. Zimní období bylo teplotně nadnormální. Výjimkou byla snad jen druhá polovina ledna, kdy souvisle mrzlo několik dní. Téměř celou zimu se střídaly vyšší a nižší teploty, silného déletrvajícího mrazu jsme se však nedočkali.

09.05.2019

Odborná praxe ve firmě UNILIN

Ve dnech 25. 3. – 12. 4. 2019 se žáci učebních oborů Strojní mechanik a Operátor skladování účastnili výpomoci přímo ve výrobě dřevěných podlah ve firmě UNILIN, která má provozovnu v průmyslové zóně ve Vyškově. Žáci si vyzkoušeli jak jednoduché pomocné práce, tak i konkrétní zásah do samotného dřeva – například odfrézování vadného místa, které se následně stmelilo horkým tmelem a zapravovalo. Nebyla to jen tato práce, ale hlavně si vyzkoušeli, co znamená těžký pracovní den ve výrobní firmě. Podřídit se a respektovat dané prostředí a pracovní podmínky byla velká zkušenost. Děkujeme za tuto příležitost.