Betonová stěrka – školení pro žáky

27. 2. 2023|Dílna TAG 23×

Dekorativní, moderní a luxusní povrchová úprava zdiva v interiéru i exteriéru, to je dekorativní betonová stěrka. Vzhledem k aktuálním trendům ve stavebnictví jsme pro naše žáky oborů Zedník a Stavebnictví připravili školení v aplikaci betonové stěrky od firmy KABE Farben.

Ilustrační fotografie

Školení bylo zahájeno odbornou prezentací, ve které byla představena technika betonové stěrky, jednotlivé kroky aplikace a různé možnosti použití od obytných místností přes koupelny, kuchyně, schody až po fasády. V praktické části si žáci sami zkoušeli aplikovat stěrku na sádrokartonové a plastové desky. Nutné technologické přestávky pro aplikaci dalších vrstev bylo docíleno použitím desek s předpřipravenou zaschlou první vrstvou.

Výsledné práce našich žáků je možné shlédnout ve fotogalerii (stěrky v bílém provedení). Probarvené stěrky jsou již hotové vzorky výrobce.

Podle ohlasů byli žáci se školením velmi spokojeni a někteří z nich uvažují, že by se těmto kreativním technikám věnovali i v budoucnu. Kvalitní aplikace betonových stěrek je v současné době na trhu velmi poptávanou dovedností, čemuž odpovídá i cena za práci. Betonová stěrka, to je originální design i nadčasové praktické řešení.

Školení, které se konalo ve čtvrtek 23. února 2023, je součástí série aktivit projektu TAG (Technology Across Generations), který financuje dánská nadace The Velux Foundations. Jedním z cílů projektu je modernizace a zatraktivnění výuky žákům naší školy.

Video