CZECH ROCKET CHALLENGE 2023

9. 3. 2023|Školní akce

Školní tým s názvem VYsocho15 se začal intenzivně připravovat na atraktivní soutěž Czech Rocket Challenge 2023 pořádanou vysokoškolskými studenty. Úkolem týmu v dané kategorii je naprojektovat a vyrobit funkční raketu, která dokáže s určeným raketovým motorem vynést předepsaný náklad (syrové vejce) do výšky cca 300 až 900 metrů a s nepoškozeným nákladem se vrátit na zem předepsanou návratovou rychlostí. Kromě toho má být na palubě rakety výškoměr a případně další měřící nebo záznamová zařízení či elektronika.

Ilustrační fotografie

Dokumentace o práci i raketě musí tým ještě před samotným dnem startu (14. 7. 2023) průběžně odesílat hodnotící komisi, aby vůbec dostal povolení ke startu.

Do soutěže jsou pod koordinací odborného učitele Ing. Jana Holzera a hlavně nepostradatelného externího poradce pana Ing. Jiřího Špičáka zapojeni tito žáci z různých oborů a ročníků:

Pavel Vévoda, Jan Kudlička, Miroslav Sádlo, Ondřej Jelínek, Jakub Tomešek, Jan Hřebíček.

Tak jim všem držme palce!