Den exkurzí

5. 10. 2021|Školní akce

Ve středu 15. září se studenti i většina vyučujících zúčastnili některé z exkurzí, organizovaných ve spolupráci s projektem TAG.

Liko-s Slavkov u Brna

Z následujícího výčtu je vidět, že výběr cílů byl opravdu pestrý:  Studenti i učni stavebních oborů navštívili cihelnu Heluz v Hevlíně u Znojma a žáci oboru Instalatér a stavaři z prvních ročníků absolvovali prohlídku firmy LIKO-S ve Slavkově u Brna. Prohlídku a workshop ve Vyškovské firmě Lear měli možnost absolvovat první ročníky oborů Strojní mechanik a Obráběč kovů. Showroom klimatizací a tepelných čerpadel firmy Sinclair si prohlédli Instalatéři vyšších ročníků. Operátoři skladování 1. ročníku navštívili nejen skladové prostory bučovické firmy JKZ a studenti strojírenství nahlédli do provozu Slévárny Kuřim. V Centru pasivního domu v Brně se mohli budoucí elektrikáři seznámit s technologiemi šetrnými k životnímu prostředí. Studenti Agropodnikání si prošli vinici a výrobní prostory Vinařství Sýkora v Čejkovicích a spolu s Operátory skladování navštívili také tamější historické Templářské sklepy. Nevynechali ani a sklady čajů a bylin v Sonnentoru. Studenti nástavby Podnikání si v této firmě navíc poslechli přednášku o odpovědném podnikání. Druhý ročník nástavbového studia absolvoval exkurzi Na skok do podnikatelského světa v JIC Brno, která podporuje budoucí i začínající podnikatele. Studenti i žáci strojírenských oborů se vydali do Dolních Vítkovic, kde navštívili bývalou železárnu.

Všem navštíveným firmám a institucím patří náš velký dík za možnost navštívit jejich prostory a za čas věnovaným naší škole. Více informací a fotografie můžete najít ve Fotogalerii.