DEN UČŇOVSKÝCH OBORŮ

29. 9. 2022|Školní akce 26×

S krásou řemesla a nabídkou učňovských oborů se mohli seznámit návštěvníci Dne učňovských oborů, který se konal na vyškovském náměstí ve čtvrtek 22. září 2022. Návštěvníci našeho stánku si mohli vyzkoušet celou řadu aktivit, které reprezentují naše učební obory, jako je např. montáž vodovodní baterie a sifonu, virtuální svařování a výroba kovových luceren.

Den učňovských oborů

Zejména děti pak propadly kouzlu zdění domečků z miniaturních cihliček a nutno říci, že výsledné stavby předčily naše očekávání. Bylo velmi těžké rozhodnout o vítězi této „zednické“ soutěže, a proto jsme za vítězné označili hned tři stavby, jejichž autoři mají u nás ve škole připravenou zaslouženou odměnu.

Naše škola se dále prezentovala nejmodernějšími technologiemi používanými při výuce. Za obor Stavebnictví to byla virtuální realita a za obor Strojírenství roboti a robotické stavebnice. Nepřehlédnutelnou rekvizitou prezentace oboru Agropodnikání byl pak traktor CASE 165 zapůjčený zemědělskou firmou Rostěnice a.s.

Den učňovských oborů se i přes „aprílové počasí“ opravdu vydařil.

PhDr. Hana Křivdová, Ph.D.
Manažerka vzdělávacích a náborových programů