Exkurze do Kauflandu a Makra 28. dubna 2022

5. 5. 2022|Školní akce

Možná až při této exkurzi žákům vzdělávacího oboru operátor skladování došlo, jakou cestu musí urazit různorodý sortiment něž se dostane do domácností. V jakých skladovacích podmínkách a s jakým časovým předstihem musí být zboží dodáno do prodejen Kauflandu. Zboží musí být uskladněno, ale i přepravováno ve vhodných teplotních podmínkách, ale musí být také dodržena zásada FiFI a FEFO.

Palety, kamiony, 250 dobíjecích míst na vysokozdvižné vozíky, regály vysoké 11 metrů a vše ostatní se nachází na ploše o velikosti 14-ti fotbalových hřišť.
I toto je poučením, jak si vážit veškerého zakoupeného zboží v obchodě, které k nám putuje mnohdy i přes oceán nebo od z místních dodavatelů. Nedostatek lidských zdrojů nutí firmy k využití automatizaci ve skladech. Měli jsme možnost vyzkoušení automatizovaného skladovacího sytému ve zkušebním režimu.
Exkurze pokračovala do dalších zajímavého skladu, a to tentokrát do samoobslužného velkoobchodu Marko v Olomouci.

Zdeňka Vartová