Exkurze žáků do velkoskladu Booklogistics v Ostravě

26. 6. 2021|Exkurze

Pro žáky 2. a 3. ročníku oboru Operátor skladování jsme na pátek 25. června připravili exkurzi do velkoskladu Booklogistics v Ostravě-Porubě. Jde o velmi moderní, skvěle fungující sklad pro téměř 7 milionů knih.

Ilustrační fotografie

Během dvouhodinové prohlídky jsme se dozvěděli vše podstatné o fungování provozu i o specifikách knižního trhu. Měli jsme možnost zeptat se na spoustu věcí, které nás zajímaly – překvapilo nás například, že na jednu paletu se průměrně vejde 1 000 knih a že v prodeji dlouhodobě bezkonkurenčně vedou křížovky a sudoku. Dozvěděli jsme se i o možnostech, které dnes v logistice nabízí automatizace a robotizace.

Na konci exkurze si žáci mohli prakticky vyzkoušet zaskladnění a vyskladnění knih. Exkurze byla financována z projektu Technology Across Generations, který finančně podpořila dánská nadace The Velux Foundatios. (Lenka Kosourová, TAG)