Firemní dny Jihomoravského kraje 2021

18. 10. 2021|Soutěže

Vybraní žáci nástavbového studia oboru podnikání se zúčastnili 13. 10. 2021 soutěže pod názvem „Firemní dny JMK 2021“, kterou uspořádala organizace JA Czech v prostorách VIDA! science centrum v Brně. Soutěže se zúčastnilo 10 středních škol z JMK. Soutěž zahájil výkonný ředitel JA Czech Ing. Martin Smrž, který vysvětlil podstatu soutěže a vyhlásil zadání, které bylo do té doby všem „utajeno“. Úkolem bylo sestavit podnikatelský záměr a poté jej prezentovat. Zadání znělo: „Připravte sociální projekt zaměřený na řešení potřeb seniorů v JMK bez využití dotací“.

Ilustrační fotografie

Žáci byli rozdělení do 8členných týmů, které byly vytvořeny žáky různých středních škol. Žáci měli nejen vypracovat kvalitní podnikatelský záměr, ale měli také prokázat schopnost pracovat v týmu. Každý tým měl k dispozici mentora, což byl odborník z praxe, který žákům pomáhal při tvorbě řešení a snažil se jim poskytnout své zkušenosti.
Soutěžilo se ve třech kategoriích a ve všech vítězných kategoriích byli zastoupeni naší žáci – NEJLEPŠÍ PODNIKATELSKÝ NÁPAD (Vojtěch Varta), NEJLEPŠÍ PREZENTACE (Radovan Streit) a ABSOLUTNÍ VÍTĚZ (Jan Žižkovský). Schopnost ekonomického myšlení prokázali i ostatní naši žáci – Jakub Bařina, Lukáš Blažek, Michal Pohlodek, Ondřej Ryška a Michal Žálik.
Všichni reprezentovali naši školu na jedničku a všem patří velká pochvala!
Drahomíra Kočařová