INSTALACE ZELENÉ STĚNY

14. 9. 2022|Školní akce 16×

Vertikální živé stěny jsou soudobým trendem interiérového designu a stavebnictví. Za účelem zlepšení klimatu budov se instalují zelené stěny na pláštích budov a v interiérech. Zelenou stěnu máme nově také v prostorách naší školy. Na její instalaci se dne 12. září podíleli žáci oboru Agropodnikání, a to za odborného dohledu pracovnic z firmy LIKO-S, která PlantBoxy vyrábí. Provozní manažerka divize Živé stavby Barbora Procházka představila žákům význam a fungování živých stěn a zahradnice Marie Trůčková pomáhala žákům s vlastní instalací a sázením rostlin. Workshop o zelených stěnách proběhl v rámci projektu Technology Across Generations (TAG) financovaného z prostředků dánské nadace The Velux Foundations.

Video z instalace PlantBoxu