ISŠ Hodonín při výuce na Sochorce

23. 2. 2022|Školní akce

Naše škola je zapojená do Centra odborného vzdělávání pro strojírenství a nabízí formou sdílení výukových kapacit ostatním odborným školám výuku jejich žáků. Vzhledem k tomu, že máme v rámci celé České republiky jedinečné výukové a metodické pracoviště vybavené technologiemi určenými k dělení a tváření materiálů, využívají pravidelně tuto příležitost střední odborné i střední všeobecné školy (nejen z Jihomoravského kraje).

Žáci a pedagogové z ISŠ Hodonín ve víceúčelové hale SOŠ a SOU Vyškov

Dne 16. února 2022 se u nás uskutečnila jednodenní praktická vzdělávací aktivita, které se zúčastnili pedagogové a žáci ISŠ Hodonín. Požádali jsme zúčastněné pedagogy o zaslání feedbacku, abychom zjistili, zda výuka splnila jejich očekávání, popřípadě zda by bylo vhodné něco na organizaci nebo obsahu pozměnit.

Učitel odborného výcviku p. Martin Važík mimo jiné napsal: "Celodenní aktivitu, kterou absolvovali naši žáci na Vaší škole, hodnotím velice kladně. Kdybych vzal žáky na exkurzi do průmyslových firem, tak by viděli jen stroje v chodu a nedostali by tak erudovaný výklad, nezkusili by si naprogramovat výrobek a hlavně by nedostali tak dokonalý vhled do problematiky CNC laseru a CNC vodního paprsku, který dostali právě od Vás."

Na jednotlivých pracovištích řídili výcvik v roli instruktorů učni naší školy David Košťál, Michal Červík, Lukáš Kouřil a Filip Vidlář. Předávali tak hodonínským žákům vlastní odborné znalosti a současně získávali praktické zkušenosti z vedení kolektivu.  Svého úkolu se všichni čtyři zhostili na výtečnou.

V měsíci březnu připravujeme realizaci odborné výuky obdobného rozsahu také pro žáky SOŠ Kroměříž.

Ing. Petr Halák