MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ OBRÁBĚČŮ KOVŮ A INSTALATÉRŮ 2022

23. 5. 2022|Soutěže 45×

Dne 19. 5. 2022 se na naší škole konal 9. ročník mezinárodní soutěže obráběčů kovů a již 18. ročník mezinárodní soutěže instalatérů. Soutěže se již tradičně účastnily spřátelené školy z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska a Rakouska. Žáci soutěžili o hodnotné ceny, mezi kterými nechyběly play station, chytré hodinky, bezdrátová sluchátka, sady nářadí, digitální posuvná měřidla, sady hořáků, ohýbačky, závitořezy a řada dalších zajímavých cen.

Vítěz soutěže obráběčů Jaroslav Pacola s paní učitelkou Macháňovou a panem učitelem Sedláčkem

Soutěž žáků oboru obráběč kovů spočívala ve výrobě kovové hřídele na klasickém soustruhu dle zadaného technického výkresu. Hodnoceno bylo zejména dodržení rozměrů konečného výrobku, kvalita celkového opracování a samozřejmě dodržení pravidel bezpečnosti práce. Soutěž obráběčů kovů ovládl s výraznou převahou v konečné kvalitě hřídele žák naší školy Jaroslav Pacola, na druhém místě se umístil Lázló Horváth z maďarské školy Váci Mihály Ipari Szakképzö Iskola és Kollégium a třetí místo obsadil Valter Fábry ze Stredné odborné školy technické Bratislava.

Žáci oboru instalatér soutěžili v montáži otopné soustavy a rozvodů vody dle zadaného technického výkresu. K hodnotícím kritériím patřila mimo jiné těsnost potrubí, dodržení rozměrů, přesnost, celkový vzhled a dodržené bezpečnosti práce. Vítězem soutěže instalatérů se stal Michael Schrittwieser z rakouské odborné školy v Zistersdorfu, výborné druhé místo obsadil žák naší školy Jiří Výstrk a na třetím místě se umístil žák ze Střední průmyslové školy Hranice Martin Macek.

Poděkování patří všem žákům, kteří reprezentovali naši školu a zejména pak těm, kteří se umístili na stupních vítězů a předvedli, že mají šanci stát se skutečnými mistry svého řemesla. Zvláštní poděkování patří všem sponzorům, bez kterých by se soutěž nemohla uskutečnit.

Výsledková listina Instalatér 2022.pdf

Výsledková listina Obráběč kovů 2022.pdf