MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ

31. 5. 2023|Soutěže 34×

Dne 18. května 2023 proběhly na naší škole mezinárodní soutěže - jubilejní 10. ročník oboru Obráběč kovů a již 19. ročník oboru Instalatér.

Ilustrační fotografie

Soutěž Obráběč kovů spočívala v klasickém obrábění součásti. Zúčastnilo se celkem 7 soutěžících z Maďarska, Slovenska a Česka. Hlavní cena  - elektrická koloběžka, putovala do maďarského Székesfehérváru, druhé místo obsadil Lukáš Zachrdla z domácí školy SOŠ a SOU Vyškov a třetí místo obsadil soutěžící z Boskovic.

V soutěži oboru Instalatér se zúčastnilo 14 soutěžících ze 4 zemí. Jejich úkolem bylo vytvořit sestavu kombinovanou svařováním PPr potrubí a závitové potrubí, druhý úkol byl rozvod Cu-potrubí a připojení otopného tělesa. První příčku získal domácí Jan Novotný, druhé a třetí místo putovalo do Hranic na Moravě. Poprvé v historii soutěže se zúčastnila dívka z polské školy, což bylo příjemným zpestřením pro všechny zúčastněné.

Děkujeme všem za účast v obou soutěžích !

Ing. Blanka Jagošová