NOVÉ VYBAVENÍ PRO VÝUKU ROBOTIKY A AUTOMATIZACE

24. 5. 2022|Informační sdělení

Pro výuku oboru Strojírenství zakoupila naše škola stavebnici, která věrně simuluje výrobní linku v továrně. Výuková simulace výroby je ideální pomůckou pro názornou výuku a porozumění aplikacím průmyslu 4.0. Se stavebnicí Training Factory 4.0 lze simulovat digitalizaci výroby v malém měřítku. Stavebnice obsahuje např. skladovací stanice, podtlakový sací úchop, výškový sklad, víceúčelovou stanici s pecí, senzor prostředí a otočnou kameru. Po umístění objednávky do přístrojové desky prochází obrobky příslušnými továrními moduly a aktuální stav je okamžitě viditelný na palubní desce. Integrovaný senzor prostředí hlásí hodnoty teploty, vlhkosti, tlaku a kvality vzduchu. Věříme, že nově zakoupená stavebnice pomůže našim žákům k pochopení principů automatizace výroby, aby byli dobře připraveni na požadavky digitálně řízené průmyslové výroby.

Training Factory 4.0.