Od 1.9.2022 zahájíme výuku v nové připravované specializaci učebního oboru obráběč kovů

9. 6. 2021|Informační sdělení

Pracovní pozice současných výrobních firem předpokládají u absolventů středních odborných škol znalosti moderních technologií aplikovaných do současné průmyslové výroby. Zvýšené požadavky zaměstnavatelů vyžadují od těchto škol schopnost flexibilně upravovat výukové plány tak, aby jejich absolventi byli kvalitně připraveni pro nástup na pracovní pozice u jejich firem.

Ilustrační fotografie

Tomuto trendu odpovídá i iniciativa Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Vyškov, v rámci které připravujeme učební obor obsahem i strukturou výuky od těch současných zcela odlišný.

Výuka v tříletém učebním oboru „23-56-H/01 Obráběč kovů se specializací programování a obsluha CNC strojů a robotických pracovišť“ bude zaměřena na co nejširší spektrum CNC technologii. Výuka bude tematicky zaměřena nejen na CNC technologie související s dělením a tvářením materiálů či rotačním obráběním, ale také na aditivní technologie, elektroerozivní obrábění, roboty atd. Odborná příprava žáků však nebude limitovaná pouze možnostmi personálních a materiálních kapacit naší školy. Našim záměrem je přispět k vysoké kvalitě výuky využitím odborníků z praxe a možností firem, které dané technologie využívají. V neposlední řadě při přípravě našich žáků využijeme v rámci sdílení výukových kapacit i specializovaná vzdělávací pracoviště jiných škol.

Vzhledem k tomu, že jsme jediná střední škola v České republice vybavená speciálními typy CNC strojů, tak se přímo nabízí, abychom byli prvními, kdo tento obor zavede do přípravy žáků středních odborných škol a středních odborných učilišť.

Ing. Petr Halák