Otevřeli jsme Centrum polytechnické výchovy

17. 10. 2021|Školní akce 75×

V pátek 15. října 2021 jsme na naší škole otevřeli Centrum polytechnické výchovy. V nově vybudované multigenerační dílně a učebně robotiky a automatizace budeme nabízet programy pro žáky z regionálních základních škol a odpolední technické a řemeslné workshopy pro širokou veřejnost.

Ilustrační fotografie

Návštěvníci centra budou mít příležitost seznámit se s moderními technologiemi, které jsou využívány při výuce, jako např. virtuální svářečky, 3D brýle, 3D skener, CO2 laser, moderní CNC stroje, robot a další.

Centrum polytechnické výchovy vzniklo v rámci školního projektu TAG (Technology Across Generations), který byl připravován ve spolupráci s vyškovskou firmou BKR ČR, s.r.o.. Projekt financuje dánská nadace The Velux Foundations, která dlouhodobě podporuje projekty na rozvoj odborného vzdělávání mladých lidí v Evropě.