POHÁR Z KRAJSKÉ SOUTĚŽE V ORBĚ

26. 9. 2022|Soutěže

Dne 22. 9. 2022 se uskutečnil již 18. ročník krajské soutěže žáků zemědělských škol v orbě. Soutěž s mezinárodní účastí pořádala Střední odborná škola Znojmo na pozemcích Agropodniku Mašovice a.s.

Krajská soutěž v orbě

Akce se zúčastnilo 12 škol včetně soutěžících ze Slovenska (Galanta) a Rakouska (Obersiebenbrunn). Soutěžilo se v chlapecké a dívčí kategorii. Soutěžním úkolem bylo zorat vytyčený pozemek dle přísných pravidel. Šestičlenná porota byla složená z učitelů zemědělských škol a z odborníků z praxe.

V silné konkurenci dvaceti dvou soutěžících obsadil náš žák druhého ročníku Jan Balabán vynikající 2. místo a rovněž žák druhého ročníku Jakub Duša výborné 8. místo. Hodnotné ceny a pamětní list předával žákům ministr zemědělství Zdeněk Nekula. Je třeba ocenit přístup, s jakým se oba žáci na soutěž připravovali. Blahopřejeme!

Ing. Radovan Ščudla – učitel odborných zemědělských předmětů