Pověste poličku!

25. 11. 2021|Školní akce

Pověste poličku tak, aby byla umístěna na střed panelu, vodorovně a 40 cm od horní hrany. Tak znělo zadání jedné ze soutěžních aktivit pro žáky 9.C ZŠ Purkyňova v rámci dopoledního programu Labyrint řemesel, který se konal v úterý 23. 11. 2021 na naší škole. Šroubky, hmoždinky, vrtačka, šroubovák, vodováha, metr a samozřejmě polička - to vše měli žáci k dispozici a nutno říci, že si s tímto zadáním velmi dobře poradili. Zatímco chlapci byli ve výsledku přesnější při měření, děvčata během práce projevila více schopností vzájemné spolupráce. V této aktivitě však nešlo ani tak o "vítěze" jako o zábavu, kterou si žáci při této tradiční domácí práci užili. Říká se, že mladá generace není manuálně zručná a umí pouze vysedávat u internetu. Žáci 9.C ZŠ Purkyňova nás přesvědčili, že toto tvrzení v jejich případě rozhodně neplatí, neboť si výborně vedli také při výrobě kreativních mozaik z keramických střepů i při míchání betonu a následné výrobě betonových odlitků. Součástí našeho dopoledního programu bylo představení robotiky a automatizace, která je jednou ze specializací maturitního oboru strojírenství a ukázka virtuální reality využívané při výuce stavebních oborů.

Labyrint řemesel