Pracujeme pro Formuli

10. 2. 2022|Soutěže

Celosvětová soutěž "Formula Student" je prestižní mezinárodní projekt, do kterého jsou zapojeni také studenti VUT Brno. Práce týmu studentů je podporována (nejen finančně) řadou významných firem.

Ilustrační fotografie

Ke spolupráci byla jako jedna z mála středních odborných škol přizvána i naše škola, která je vzhledem k ostatním odborných školám nadstandardně vybavená CNC stroji pro dělení a tváření materiálů. Tento týden vyráběli na CNC vodním paprsku učni SOŠ a SOU Vyškov v rámci své praktické výuky z kevlaru díly, které budou následně využity při výrobě karoserie závodního monopostu studentů VUT Brno.
Naši učni tak získávají praktické zkušenosti z technologie zpracování netradičních materiálů a současně mají příležitost nahlédnout do světa profesních aktivit vysokoškolských studentů.

Ing. Petr Halák