Prázdniny s polytechnikou

1. 9. 2021|Školní akce

Veřejnost se možná domnívá, že se na začátku prázdnin všechny školy zamknou, a do začátku září visí klíče na hřebíku. To však, jak můžete vidět na videu (pro zobrazení rozklikněte název příspěvku), rozhodně neplatí pro Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště ve Vyškově. Již několikátý rok po sobě pořádáme na „Sochorce“ pro děti základních škol našeho regionu „Prázdniny s polytechnikou“.

Momentka z akce Prázdniny s polytechnikou

Tuto aktivitu každoročně zařazuje do programu svých příměstských táborů mimo jiné také vyškovský Maják. V průběhu letošních prázdnin, v termínech 12. 8., 18. 8. a 25. 8. 2021, tak měli žáci třetích až devátých ročníků ZŠ opět příležitost zábavnou formou nahlédnout do světa techniky. Bruskami gravírovali sklo, barvami malovali motýly a srdíčka ze skla, které pro ně naši studenti a učni v rámci své výuky vyrobili na CNC strojích, jimiž je naše škola jako jediná v ČR vybavena. Vyzkoušeli si ovládání dronu i jízdu s vakuovým manipulátorem. Všichni účastníci si také odnesli medaili za úspěšné zvládnutí nástrah technického minigolfu, ve kterém některé překážky reprezentovaly vybraná současná řemesla.

Odměnou organizátorům akce byla závěrečná odpověď dětí na otázku, zda příští rok o prázdninách přijdou na „Sochorku“ znovu – určitě!!!

Ing. Petr Halák