Aktuality

Aktuality

Soutěž s FabLabem

16. 5. 2022|Soutěže 10×

Studenti druhého ročníku oboru Stavebnictví vytvořili projekt stavebnice pro výuku pozemního stavitelství a konstrukčního cvičení. Na projektu spolupracovali: Adam Buček – tvůrce modelu, Barbora Lusková a Lucie Spurná – tvorba obalu, Tomáš Trávníček a Adam Kamenický – tvůrci prezentace a hlavní prezentéři. Pomocí moderních technologií a projekčních programů naši žáci vytvořili stavebnici tradičního krovu z překližky a kartonovou krabici pro skladování a přepravu.

Krov jak bomba
Krov jak bomba

Po úvodním zaškolení v prototypovací dílně FabLab Brno, která je umístěna v Jihomoravském inovačním centru – technologickém parku, se žáci pustili do tvorby modelu v naší nové dílně projektu TAG. Nejprve navrhli 3D model v Archicadu a převedli ho do řezných plánů pro CO2 laser. Dále vyřezali díly krovu z překližky a sestavili základnu napodobující podstřešní část domu. Ve středu 11. 2. 2022 přeměřili naši žáci síly v soutěži „Soutěž s FabLabem“ s devíti týmy jihomoravských středních odborných škol a gymnázií. Naši žáci získali cenu technického mentora a možnost bezplatně využít služeb FabLabu na dva měsíce a také filament – materiál na 3D tisk. Součástí soutěže byla i 5minutová prezentace s představením projektu, vyčíslením nákladů a ukázkou práce na projektu. Dále žáci odpovídali porotě na dotazy, jak se vypořádali s problematikou práce v týmu a s novými technologiemi.

Ing. Kamil Šoupal

Fotogalerie