Třída 2.A ze ZŠ Tyršova na Sochorce

10. 6. 2022|Dílna TAG 29×

Vyrobit si vzdušný hokej? Pro žáky 2. třídy ZŠ Tyršova žádný problém. Dne 9. června jsme tuto třídu přivítali v našem Centru polytechnické výchovy, abychom jim ukázali, že řemeslo je COOL. Děti si vyráběly vzdušný hokej do školní třídy, dřevěné zápichy a dekorované tašky. Když dáme dětem důvěru, jsou zručné, tvůrčí, a hlavně mají z vlastních výrobků radost, a to je hlavní cíl naší polytechnické výchovy.

Žáci 2.A ZŠ Tyršova na Sochorce

Součástí programu byl i řemeslnický kvíz, při kterém děti poznávaly řemesla podle obrázků. Instalatéra a zedníka poznají všichni, ale takový klempíř nebo pokrývač bývá pro děti velkou neznámou. Na závěr jsme měli pro děti připravenou krátkou prohlídku školy. Děti měly možnost nahlédnout do školních dílen, kde jim naši žáci objasnili, co se v rámci svých oborů učí. Na závěr prohlídky paní učitelka Macháňová dětem ukázala, jak fungují obráběcí stroje a co dělá při své práci obráběč kovů. Bez nadsázky lez říci, že děti ze ZŠ Tyršova si návštěvu naší školy nesmírně užily, a to především díky našim skvělým lektorům Lence Kosourové a Michalovi Počovi.

Ke zdárnému průběhu akce přispěla i významná asistence našich žáků 2. ročníku oboru stavebnictví. Děkujeme tímto Barboře Luskové, Adamovi Bučkovi, Adamovi Kamenickému a Tomáši Trávníčkovi.

Video