Víte, co dělá zedník?

24. 2. 2022|Školní akce 14×

Co potřebuje ke své práci instalatér? Kdo je to svářeč? Tak takovými otázkami jsme po covidové pauze zahájili další Hodinu řemesel pro mateřské školky, která se konala ve středu 23. února v Centru polytechnické výchovy na naší škole. Příležitost ukázat řemeslnou zručnost a kreativitu měly tentokrát děti z vyškovské Mateřské školy Palánek.

V průběhu programu si děti pod dohledem našich lektorů vyzkoušely práci s ručním nářadím a vyrobily si dřevěné zvířátko a kovového panáčka ze šroubů a matic. Děti si dále s nadšením skládaly pohyblivého robota s pomocí stavebnice Kinoptik a krmily zvířátka v modelu zahradního dvorečku. Na závěr programu jsme děti pasovali na „mladé řemeslníky“ a každý si domů odnesl přívěsek s vlastním jménem a logem naší školy.

Více než polovina dětí na závěr uvedla, že se chtějí stát zedníkem nebo instalatérem. Hodina řemesel s dětmi z MŠ Palánek tak rozhodně splnila svůj účel.