Workshop "První kroky k samostatnosti"

2. 2. 2021|Školní akce

Naši žáci 2. ročníku nástavbového studia se zúčastnili 26. 1. 2021 v rámci projektu C4PE workshopu „První kroky k samostatnosti“. Workshop probíhal v českém a německém jazyce přes online platformu Zoom.

Ilustrační fotografie

V první části si žáci vyslechli přednášku Mgr. Oty Hrdličky, který vystupoval za Hospodářskou komoru Brno. Ten zdůraznil a žákům zopakoval, jak mohou např. po ukončení vzdělání, začít podnikat, co všechno je k tomu potřeba, co všechno si rozmyslet a na co si dát pozor. Žáky se pokusil nasměrovat na důležité instituce, které by jim s rozjezdem podnikání mohly pomoci.

Následovala přednáška paní Karin Zoubek Schleinzer, CMC z Agentury spolkové země Dolní Rakousko pro zakládání a rozvíjení podnikání. Žákům představila systém podnikání pro začínající podnikatele v Rakousku a upozornila na bezplatnost poradenství. Dále zdůraznila důležitost zakladatelských center pro mladé začínající podnikatele a vyzdvihla spolupráci s jednotlivými typy škol. Svou přednášku obohatila kvízem.

Na konec tohoto zajímavého workshopu se žáci mohli ptát. Dotazů z řad našich žáků na přednášející bylo skutečně hodně, neboť workshop byl maličko delší, než se původně plánovalo.

Odezva žáků na tuto akci byla velmi kladná, dozvěděli se spoustu nových informací zejména o podnikání v Rakousku.