Zahájení činnosti metodického kabinetu

25. 5. 2021|Škola

Ve školním roce 2020/2021 jsme se zapojili formou “Metodického kabinetu“ do činnosti Centra odborného vzdělávání pro strojírenství. Naším cílem bylo nabídnout výukové kapacity „Vzdělávacího pracoviště víceúčelové haly“ ostatním středním všeobecným i odborným školám k podpoře výuky jejich žáků.

Ilustrační fotografie

Realizaci celé řady plánových vzdělávacích aktivit jsme byli nuceni v souvislosti s vládními covidovými omezeními odložit. Díky současnému „rozvolnění“ jsme se konečně dočkali a dne 18. 5. 2021 jsme uskutečnili pro pedagogy Gymnázia a Střední odborné školy zdravotnické a ekonomické Vyškov „Školení v programování ve formátech využívaných u CNC strojů určených pro dělení a tváření materiálů“. Cílem bylo podpořit v následujícím školním roce pedagogy této školy při výuce v předmětu Informatika a netradiční formou jejich studentům zpřístupnit svět moderních technologií využívaných v současné průmyslové sériové výrobě.

Ing. Petr Halák