Obory vzdělání

Maturitní obor: 41-41-M/01

Zaměření: Ekologie

Je tento obor pro tebe?

Jsi neustále v pohybu a nejraději trávíš čas v přírodě? Láká tě pracovat se zvířaty a dívat se, jak rostliny pod tvýma rukama jen rozkvétají? V tom případě bude tenhle obor pro tebe! Naučíš se vše o pěstování rostlin a chovu zvířat – jak zvířata správně ošetřovat a krmit, poznávat a léčit choroby rostlin nebo jak vytvořit plán výsadby a hnojení. Kromě toho získáš základy ekonomie a uděláš si řidičák na auto a traktor.

Jaké budeš mít uplatnění?

Čeká tě práce rozmanitá stejně jako příroda sama. Uplatnění najdeš třeba jako zemědělský technik, zootechnik, mechanizátor nebo agronom. Můžeš také pracovat ve státní správě v oblasti zemědělství nebo ekologie. Láká tě založit si vlastní eko-farmu nebo pokračovat na vysokou? Volba je jen na tobě.

Proč si zvolit maturitní obor Agropodnikání?

• Naučíš se provádět základní laboratorní rozbory půdy, vody, hnojiv, krmiv a zemědělských produktů.
• Řidičák na auto a traktor si uděláš v rámci výuky zdarma, hradit budeš pouze závěrečnou zkoušku.
• Teorii převedeš do praxe přímo na školní zahradě a školním statku.
• Výuka je zaměřená na ekologii – zemědělství by se podle nás mělo ubírat udržitelným směrem.
• Vyzkoušíš si snad všechny nástroje a techniku, která zemědělcům ulehčuje práci. Od ručního nářadí po velké secí stroje.
• Budeš vědět, kdy a co je potřeba zasít, jak často rostliny hnojit nebo jak je chránit před škůdci.
• Hodně času strávíš se zvířaty. Naučíš se porozumět jejich chování, manipulovat s nimi a rozpoznat jejich zdravotní stav.
• Práci zemědělského technika si vyzkoušíš přímo ve firmách v okolí. Získáš cenné zkušenosti a taky možnost začít tam po škole pracovat.

Proč k nám na školu?

Videoprezentace školy

Proč studovat u nás

• Výborné uplatnění absolventů na trhu práce
  • Důraz na propojení teorie s praxí
  • Nadstandardní technické vybavení
  • Bohatá nabídka exkurzí a stáží
  • Rozšířená výuka technické angličtiny
  • Po získání výučního listu možnost pokračovat v maturitním oboru Podnikání na naší škole

Máte dotazy? Napište nám

Napište prosím Vaše jméno
Napište prosím kontaktní údaj na Vás
Napište nám prosím nějakou zprávu ;-)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobním údajů.