Obory vzdělání

Elektrikář

Tříletý učební obor: 26-51-H/01
Zaměření na slaboproud i silnoproud

Je tento obor pro tebe?

Najít dobrého elektrikáře je složitý úkol. Musí umět rozvést elektřinu v domě a opravit elektrospotřebiče. Propojit zařízení v chytré domácnosti tak, aby se dala ovládat mobilem. Chceš to umět a být tím, koho hledají? Pak se staň elektrikářem! Naučíš se instalovat, opravovat a kontrolovat elektrické rozvody a zařízení. Zvládneš také zapojit zabezpečovací systémy budov, jako jsou kamery a alarmy a spoustu dalších věcí, které z tebe udělají vyhledávaného odborníka.

Jaké budeš mít uplatnění?

Elektřina dnes pohání všechno kolem nás, takže jako elektrikář budeš mít o práci postaráno. Můžeš se stát provozním elektrikářem, opravářem elektrických zařízení, elektromontérem nebo třeba stavebním elektrikářem. Po získání praxe ti nic nebrání v samostatném podnikání.

Proč si zvolit učební obor Elektrikář?

• O šikovné elektrikáře je velký zájem. Dobře placenou práci tak budeš mít pravděpodobně domluvenou už během studia.
• Do detailu se seznámíš s integrovanými obvody, které jsou součástí televizí, mobilů i lékařských přístrojů.
• Ve třeťáku absolvuješ certifikované školení o zabezpečovací technice. Díky němu zvýšíš svou kvalifikaci a získáš víc možností uplatnění.
• Součástí tvého vzdělávání bude také příprava na zkoušky dle Nařízení vlády č. 194/2022 Sb. o požadavcích na odbornou způsobilost k výkonu činnosti na elektrických zařízeních a na odbornou způsobilost v elektrotechnice.
• Najít závadu na elektrospotřebiči a opravit ji pro tebe bude hračka.
• Zvládneš číst technické výkresy a dokumentaci.
• Snadno zapojíš elektroinstalace a zabezpečovací systémy v domech.
• Zjistíš, jak fungují solární panely a naučíš se je zapojit.
• Studium začneš se zbrusu novým pracovním oděvem a obuví, které od nás dostaneš zdarma.
• Kromě školních dílen získáš praxi také ve firmách v okolí. A třeba tam po škole začneš pracovat.
• Druhý výuční list nebo maturitu si můžeš dodělat přímo na škole.

STAŇ SE MISTREM SVÉHO ŘEMESLA!

Proč k nám na školu?

Videoprezentace školy

Proč studovat u nás

• Výborné uplatnění absolventů na trhu práce
  • Důraz na propojení teorie s praxí
  • Nadstandardní technické vybavení
  • Bohatá nabídka exkurzí a stáží
  • Rozšířená výuka technické angličtiny
  • Po získání výučního listu možnost pokračovat v maturitním oboru Podnikání na naší škole

Máte dotazy? Napište nám

Napište prosím Vaše jméno
Napište prosím kontaktní údaj na Vás
Napište nám prosím nějakou zprávu ;-)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobním údajů.