Obory vzdělání

Instalatér

Tříletý učební obor: 36-52-H/01

Je tento obor pro tebe?

Teplou vodu a fungující topení bereme jako samozřejmost, dokud se něco nepokazí – pak ale rychle hledáme odborníka, který vše rychle opraví. Chceš se stát tímto odborníkem, naučit se vše spravit a ještě za to dostávat slušně zaplaceno? Zapojit a nastavit plynový kotel? Staň se jedním z nepostradatelných řemeslníků – instalatérem! Naučíš se montovat a opravovat rozvody vody, plynu, kanalizace, topení i vzduchotechniky. Zvládneš svářet, pájet, lisovat a jinak spojovat rozvody a izolace.

Jaké budeš mít uplatnění?

I přesto, že je instalatér potřeba v každé budově, na trhu práce je jich málo a je o ně obrovský zájem mezi firmami i domácnostmi. Po škole se tak staneš žádaným řemeslníkem. Uplatníš se v různých instalatérských firmách, specializovaných prodejnách nebo můžeš samostatně podnikat. Díky svářečskému průkazu, který získáš během školy, se můžeš stát i svářečem. O uplatnění a dobrý plat se bát nemusíš.

Proč si zvolit učební obor Instalatér?

• Staneš se jedním z nejžádanějších řemeslníků a o práci nebudeš mít nouzi. Navíc si můžeš otevřít vlastní živnost.
• Hravě si poradíš s montáží, opravou i údržbou rozvodů vody, tepla i vzduchu v budovách.
• Naučíš se číst výkresy, montovat různé druhy potrubí a vše uvádět do provozu.
• Zvládneš osazovat zařizovací předměty – třeba umyvadla, vany nebo sprchové kouty.
• Studium začneš se zbrusu novým pracovním oděvem a obuví, které od nás dostaneš zdarma.
• Ve druháku si uděláš svářečský kurz zdarma. S ním si nejen zvýšíš svou kvalifikaci, ale rozšíří se ti také možnosti uplatnění.
• Vyznáš se v zapojení a opravách tepelných čerpadel, elektrokotlů, solárních panelů i klimatizací.
• Kromě školních dílen získáš praxi také ve firmách v okolí. A třeba tam po škole začneš pracovat.
• Druhý výuční list nebo maturitu si můžeš dodělat přímo na škole.

STAŇ SE MISTREM SVÉHO ŘEMESLA!

Proč k nám na školu?

Videoprezentace školy

Proč studovat u nás

• Výborné uplatnění absolventů na trhu práce
  • Důraz na propojení teorie s praxí
  • Nadstandardní technické vybavení
  • Bohatá nabídka exkurzí a stáží
  • Rozšířená výuka technické angličtiny
  • Po získání výučního listu možnost pokračovat v maturitním oboru Podnikání na naší škole

Máte dotazy? Napište nám

Napište prosím Vaše jméno
Napište prosím kontaktní údaj na Vás
Napište nám prosím nějakou zprávu ;-)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobním údajů.