Obory vzdělání

Klempíř

Tříletý učební obor: 23-55-H/01

Je tento obor pro tebe?

Chceš dělat unikátní obor, který jen tak někdo nezvládne? Nevadí ti práce ve výškách a máš zlaté ruce? Pak se staň klempířem! Zvládneš z plechů vyrobit téměř cokoliv, co patří na budovu – naučíš se připravovat okapy, pokládat kovové střešních krytiny a namontovat střešní okna. Zvládneš také vyrábět ozdobné prvky z mědi – třeba chrliče nebo okapové kotlíky. Klempířství je poctivé řemeslo, kde naplno využiješ svoji šikovnost, kreativitu i fyzickou zdatnost.

Jaké budeš mít uplatnění?

O práci se bát nemusíš, protože klempířů je u nás opravdu málo a jsou potřeba. Uplatníš se ve strojírenských a stavebních firmách nebo jako samostatný podnikatel. Díky svářečskému průkazu, který získáš během školy, se můžeš stát i svářečem.

Proč si zvolit učební obor Klempíř?

• Naučíš se zpracovávat plech – různě ho stříhat, ohýbat, tvarovat a spojovat.
• Kromě práce na střeše zvládneš vyrobit a namontovat vzduchotechnická zařízení nebo kryty strojů.
• Dost času strávíš s přípravou návrhů a výkresů – veškerá práce je potřeba nejdřív vyměřit a narýsovat.
• V dílnách budeš pracovat s CNC stroji za miliony – s ohraňovacím lisem a stroji na řezání plechu vodním paprskem a laserem.
• Pokud se budeš snažit, můžeš získat motivační stipendium.
• Studium začneš se zbrusu novým pracovním oděvem a obuví, které od nás dostaneš zdarma.
• Osvojíš si práci s programem SolidWorks, který se používá na tvorbu 2D a 3D konstrukčních návrhů.
• Ve druháku si uděláš svářečský průkaz. S ním si nejen zvýšíš svou kvalifikaci, ale rozšíří se ti také možnosti uplatnění.
• Kromě školních dílen získáš praxi také ve firmách v okolí. A třeba tam po škole začneš pracovat.
• Druhý výuční list nebo maturitu si můžeš dodělat přímo na škole.

STAŇ SE MISTREM SVÉHO ŘEMESLA!

Proč k nám na školu?

Videoprezentace školy

Proč studovat u nás

• Výborné uplatnění absolventů na trhu práce
  • Důraz na propojení teorie s praxí
  • Nadstandardní technické vybavení
  • Bohatá nabídka exkurzí a stáží
  • Rozšířená výuka technické angličtiny
  • Po získání výučního listu možnost pokračovat v maturitním oboru Podnikání na naší škole

Máte dotazy? Napište nám

Napište prosím Vaše jméno
Napište prosím kontaktní údaj na Vás
Napište nám prosím nějakou zprávu ;-)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobním údajů.