Obory vzdělání

Malíř a lakýrník

Tříletý učební obor: 39-41-H/01

Je tento obor pro tebe?

Máš cit pro barvy a nejraději trávíš čas štětcem v ruce a chceš, aby se kolem barev točilo i tvé povolání? Naplno využít svoji kreativitu v řemesle se zlatým dnem? Staň se malířem lakýrníkem! Naučíš se dokončovat a dekorovat nejrůznější povrchy a materiály, volit vhodné nátěrové hmoty a aplikovat tapety. Kromě toho si osvojíš techniky nanášení, broušení a opravování laku – třeba na karoseriích aut nebo krytech strojů.

Jaké budeš mít uplatnění?

Malíři a natěrači jsou potřeba na novostavbách, při rekonstrukcích bytů nebo třeba při tapetování pokojů. Lakýrníci se zase uplatní ve strojních firmách nebo v automobilkách. Ať tě láká kreativní práce v budovách nebo přesné lakování aut, najdeš si uplatnění, co tě bude bavit. Můžeš také samostatně podnikat nebo si dodělat maturitu na nástavbě.

Proč si zvolit učební obor Malíř a lakýrník?

• Studium začneš se zbrusu novým pracovním oděvem a obuví, které od nás dostaneš zdarma.
• Naučíš se štukovat a vytvářet různé malby, nátěry i mozaiky.
• Ovládneš různé dekorativní malířské techniky, které dodají každé zdi šmrnc.
• Zjistíš, jak připravit podklad pro malbu, jaké nátěrové hmoty zvolit nebo jak kombinovat různé barvy.
• Poradíš si s interiérem i exteriérem. Kromě vnitřních zdí zvládneš natírat fasády nebo tvořit fasádní reklamy.
• Čeká tě kreativní práce, která jen tak neomrzí. Navíc se v tomhle oboru neustále inovuje – přichází nové barvy, technologie i postupy.
• Zvládneš dát tvář stěnám novostaveb nebo vdechnout novou podobu starým domům.
• Osvojíš si pravidla působení barev a estetiky. Díky tomu zvládneš navrhnout interiéry, ve kterých bude opravdu dobře.
• Kromě školních dílen získáš praxi také ve firmách v okolí. A třeba tam po škole začneš pracovat.
• Druhý výuční list nebo maturitu si můžeš dodělat přímo na škole.

STAŇ SE MISTREM SVÉHO ŘEMESLA!

Proč k nám na školu?

Videoprezentace školy

Proč studovat u nás

• Výborné uplatnění absolventů na trhu práce
  • Důraz na propojení teorie s praxí
  • Nadstandardní technické vybavení
  • Bohatá nabídka exkurzí a stáží
  • Rozšířená výuka technické angličtiny
  • Po získání výučního listu možnost pokračovat v maturitním oboru Podnikání na naší škole

Máte dotazy? Napište nám

Napište prosím Vaše jméno
Napište prosím kontaktní údaj na Vás
Napište nám prosím nějakou zprávu ;-)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobním údajů.