Obory vzdělání

• Programování a obsluha CNC strojů a robotických pracovišť

Učební plán oboru Obráběč kovů

Je tento obor pro tebe?

Chceš vytvářet součástky do aut, letadel, elektráren a stovek dalších využití? Jsi technický typ a láká tě práce se stroji, které stojí víc než nový Mercedes? Pak je tenhle obor pro tebe! Naučíš se zpracovávat a tvarovat kovy a další materiály soustružením, frézováním, broušením a vrtáním. Poradíš si také s programováním počítačem řízených strojů. V prvním ročníku si vybereš jedno ze dvou zaměření: programování CNC strojů nebo programování a obsluha CNC strojů a robotických pracovišť. A pokud nevíš, co to všechno znamená, neboj – přijď si to vyzkoušet k nám do školy, všechno tě naučíme.

Jaké budeš mít uplatnění?

Obráběči kovů mají většinou domluvenou práci dřív, než ukončí studium. Uplatnění najdeš třeba ve výrobních a strojírenských firmách jako brusič kovů, frézař, operátor strojů nebo soustružník kovů. Budeš vyrábět součástky do aut, vlaků, pump, elektráren – nebo cokoliv si vybereš. Čekej, že se o tebe budou zaměstnavatelé přetahovat platem i benefity. Můžeš si také udělat další výuční list nebo získat maturitu na nástavbě přímo na škole.

Proč si zvolit učební obor Obráběč kovů?

• Šikovných obráběčů kovů je málo a poptávka po nich roste. O dobře placenou práci se rozhodně bát nemusíš.
• Kromě ručního nářadí zvládneš stroje také programovat a pracovat s výpočetní technikou.
• Z kusu kovu pod tvýma rukama vzniknou třeba matice, šrouby nebo turbíny do motorů.
• Naučíš se číst technické výkresy, určovat podmínky obrábění a seřizovat obráběcí stroje.
• Budeš pracovat s moderními CNC stroji za miliony - ohraňovacím lisem, strojem na řezání plechu vodním paprskem i laserovou řezačkou.
• Ve svářecí škole si můžeš dodělat svářečský kurz. Budeš tak o krok blíže k lepšímu uplatnění.
• Praxi získáš nejen ve školních dílnách, ale také ve firmách v okolí. Za svou práci dostaneš finanční odměnu, a třeba se tam po škole necháš zaměstnat.
• Studium začneš se zbrusu novým pracovním oděvem a obuví, které od nás dostaneš zdarma.
• Druhý výuční list nebo maturitu si můžeš dodělat přímo na škole.

STAŇ SE MISTREM SVÉHO ŘEMESLA!

Proč k nám na školu?

Videoprezentace školy

Proč studovat u nás

• Výborné uplatnění absolventů na trhu práce
  • Důraz na propojení teorie s praxí
  • Nadstandardní technické vybavení
  • Bohatá nabídka exkurzí a stáží
  • Rozšířená výuka technické angličtiny
  • Po získání výučního listu možnost pokračovat v maturitním oboru Podnikání na naší škole

Máte dotazy? Napište nám

Napište prosím Vaše jméno
Napište prosím kontaktní údaj na Vás
Napište nám prosím nějakou zprávu ;-)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobním údajů.