Obory vzdělání

Pokrývač

Tříletý učební obor: 36-69-H/01

Je tento obor pro tebe?

Chceš se naučit opravit střechu, do které zatéká? Všichni ti říkají, jak jsi šikovný a máš odvahu a fyzickou zdatnost pracovat ve výškách? Staň se pokrývačem – řemeslníkem, bez kterého se žádná stavba neobejde! Naučíš se pokrývat a opravovat šikmé i ploché střechy, využívat k tomu různé materiály a montovat jednoduché klempířské konstrukce. Poradíš si také s prováděním izolací a s montáží střešních oken. – Bude tě zkrátka potřeba na jednoduché stavby a složitější opravy se bez tebe neobejdou.

Jaké budeš mít uplatnění?

Pokrývačů je dnes opravdu málo, po škole se tak staneš jedním z žádaných řemeslníků. Práci najdeš ve stavebních firmách při stavbách a rekonstrukcích střech v Česku i v zahraničí. Na pokrývače se stojí řada – možná se za 3 roky bude stát i na tebe. Můžeš si také otevřít vlastní živnost nebo si dodělat maturitu na nástavbě.

Proč si zvolit učební obor Pokrývač?

• Zvládneš pokrýt a opravit střechy šikmé, ploché, i ty s atypickým tvarem.
• Kromě střech si hravě poradíš i s pokrytím foliových stavem – třeba fóliovníků na pěstování rostlin.
• Získáš základy truhlařiny – zvládneš zpracovat dřevo a připravit latě na střechu.
• Dost času strávíš s přípravou výkresů – veškerá práce je potřeba nejdřív vyměřit a narýsovat.
• Pokud se budeš snažit, můžeš získat motivační stipendium.
• Studium začneš se zbrusu novým pracovním oděvem a obuví, které od nás dostaneš zdarma.
• Kromě školních dílen získáš praxi také ve firmách v okolí. A třeba tam po škole začneš pracovat.
• Druhý výuční list nebo maturitu si můžeš dodělat přímo na škole.

STAŇ SE MISTREM SVÉHO ŘEMESLA!

Proč k nám na školu?

Videoprezentace školy

Proč studovat u nás

• Výborné uplatnění absolventů na trhu práce
  • Důraz na propojení teorie s praxí
  • Nadstandardní technické vybavení
  • Bohatá nabídka exkurzí a stáží
  • Rozšířená výuka technické angličtiny
  • Po získání výučního listu možnost pokračovat v maturitním oboru Podnikání na naší škole

Máte dotazy? Napište nám

Napište prosím Vaše jméno
Napište prosím kontaktní údaj na Vás
Napište nám prosím nějakou zprávu ;-)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobním údajů.